Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi

Tadeusz, 6 miesięcy temu
Rok produkcji 2010
Volvo XC70 II Kombi 3.2 238KM 175kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Auto wygląda z zewnątrz jak niedzisiejsze. Wiem że to kwestia gustu ale auto jest zwyczajnie brzydkie z zewnątrz. Co innego w środku - tu jest ładnie i luksusowo. Auto dostałem jako zastępcze z warsztatu gdzie moje poszło do naprawy więc jeździłem nim około 3 tygodnie tylko. Auto pochodziło z rynku amerykańskiego i było z 2014 roku - ten silnik chyba nie występował w europie w tym roczniku i nie można zaznaczyć w opisie. Auto tylko dla fanów marki volvo.
Silnik niby jedzie dobrze ale po 3,2 spodziewałem się duuuużo więcej. Miły dźwięk silnika, pracuje aksamitnie. Ale pod względem przyspieszenia i reakcji na gaz do octavii 1,5 tsi 150km sporo mu brakuje.
Automat starego typu. Do szybkości dsg sporo brakuje a jak wiadomo dsg też za szybkie nie jest.
Ni twardo ni miękko. Nie wiem czy chcieli zrobić terenówkę czy limuzynę.
Auto w miarę solidne ale mi się nie podoba. Nie wiem kto je kupuje? Chyba po to żeby się tylko wyróżnić. Dla mnie brzydki.
Do przodu dobrze do tyłu słabo. Długość auta powoduje że jeździ się jak autobusem. Trzeba uważać jak się cofa.
Tu jest w miarę ok.
Przeciętnie. Latem jeździłem więc klima chłodziła normalnie.
Z przodu ok. Z tyłu ciaśniej niż w octavii. Bagażnik długi ale płaski (niski).
Silnik pracuje cicho i jest dobrze wyciszony ale podczas jazdy robi się głośno - zaczyna szumieć powyżej 100-120 pewnie dlatego że to wyższe auto.
Tu dostałem szoku w porównaniu do octavii. Spalanie w mieście 17 l przy spokojnej jeździe. Pierwszego dnia jak trochę przycisnąłem to pokazało 23 l średnio. Na trasie 12. Smok na paliwo.
Daję średnio bo nie kupowałem go więc nie oceniam.
Jak wyżej.
Nie oceniam