Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi

Silnik 2.4 D5 215KM 158kW
Rok produkcji 2010
Volvo XC70 II Kombi 2.4 D5 215KM 158kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik D5 rewelacyjny
Układ elektryczny : nie działające ogrzewanie
Przeniesienie napędu : nieszczelność skrzynia biegów
Inne : zawieszające się zamki w drzwiach tylnych
Przeciętny samochód, ładny wygląd, pozornie masywny mocny samochód ale w praktyce delikatne zawieszenie,trakcja średnia, układ kierowniczy średni,dużo drobnych usterek nie wszystkie opisuję bo brak miejsca,bardzo miła ale też i bardzo droga obsługa serwisowa, natomiast super silnik D5.
Uważam, że silnik to najmocniejszy punkt dla tego samochodu, mocny i jak dla mnie ma piękne brzmienie.
Skrzynia biegów już nie tak świetna jak silnik, po Passacie z DSG musiałem się przyzwyczaić, że ja dodaje gazu a skrzynia reaguje z opóźnieniem. Po za tym od nowości po 10000 km były już jakieś wycieki między skrzynią a silnikiem.
Bardzo dobre adaptacyjne zawieszenie, możliwość wyboru trzech trybów jazdy, natomiast układ kierowniczy jakby gumowy średnio precyzyjny. Napęd 4x4 AWD dobry na lekki teren ,śnieg i błoto, Na śliskiej nawierzchni zimą lepiej uważać i go nie przeceniać.
Widoczność ok, duże lusterka.
Przeciętna , przez prawie cztery lata jak jeździłem tym samochodem szukałem wzrokiem przycisków telefonu, albo myliłem pokrętło od radia z pokrętłem temperatury oba identyczne, za dużo małych jednakowych przycisków.W poprzednich samochodach było lepiej.
Wentylacja dobrze jak ją naprawili w servisie, ponieważ wydano mi nowy samochód z wadliwie działająca wentylacją przez pierwszy rok jeździłem z zaparowanymi szybami i myślałem ,że ten typ tak ma , aż usterkę usunięto na przeglądzie.
Z przodu bardzo wygodnie, a z tyłu może być ale patrząc na samochód od zewnątrz wydaje się ,że miejsca z tyłu powinno być więcej.Bagażnik bardzo duży.
Wyciszenie bardzo dobre !
Przy dynamicznej jeździe w mieście spalanie około 9/100 na trasie 160-200 autostrada Niemcy też 8,8- 9/100 myślę ,że to dobry wynik (-:
nie wiem czy jest drogi w stosunku do jakości, myślę ,że tak, ponieważ często zmieniam samochody i w poprzednich samochodach tańszych Renault Laguna do 100 tys żadnych napraw, w Passacie jeździłem do 50 tys. żadnych napraw. Obecnie chyba wszystkie samochody się psują, sadząc po czytanych tu opiniach dlatego mam dylemat co kupić aby nie siedzieć ciągle w serwisie.
źle działająca wentylacja w nowym samochodzie- usunięto w ASO,po 10 tys potrzeba regulacji zbieżności,awaria zamka tylnych drzwi po 15 tys,do wymiany tuleje wahaczy tylnych po 45 tys.
Może to drobna usterka ale ja ją zaliczam do poważnych ze względu na swoje zdrowie: trzy razy(czyli zawsze jak miałem ten samochód) jadąc zimą na urlop po 1 godz. jazdy uległo awarii ogrzewanie i dalsza jazda temp. zew. -15, grzały tylko fotele po czym następnego dnia było już ok, w ASO nie znaleziono przyczyny.Kilkukrotne wycieki oleju ze skrzyni biegów w ASO zastanawiano się nad jej wymianą, udało się uszczelnić.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 215KM 158kW [l/100km]

8,8