Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo XC70 II Kombi 2.4 D5 215KM 158kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy
Permamentny kawał trwałego, bezpiecznego i komfortowego auta! Trwałość po przejechaniu 180tys "ciężką nogą" jest taka, że po oddaniu go do gruntownego czyszczenia można by uważać, że nie przejechał 100 tys. Oprócz spalonego sprzęgła przy 60 tys (ale to chyba na własne życzenie...) i 3 wymienionych żarówek ksenon nie przypominam sobie kłopotów technicznych. Auta nigdy nie sprzedam. Zostaje dla dorastających dzieciaków.
Nie jest to jeszcze V6, ale rzędowe 5 już ładnie gada, a na obroty do prawie 5tys też dojdzie. Dobrze ciągnie z dołu, co ma znaczenie w terenie.
Jak na manual jest precyzyjny i twardy, więc nie ma pomyłek. Szkoda, że nie w 2012 nie było sensownego automatu. Można by się doczepić do krótkich przełożeń (przy max prędkości jest 4 tys obrotów, ale to przecież auto w teren)
To moje pierwsze auto awd, już nie kupie innego... ślisko, teren - bez znaczenia: idzie jak czołg. Nierówności są na naszych drogach coraz rzadsze, a może przestałem się nimi przejmować? Mógłby być full pneumatyczny, ale takie zawieszenie to dodatkowe 20-30 tys (i tak nie było go wtedy w opcji). Bez zastrzeżeń.
Twardy (miałem jedno spotkanie z wieswagenem, które się dla paska słabo skończyło, ale nie z mojej winy, więc nie będę żałował tej kupy plastiku, choć wygląd był żałosny). Pakowność jest taka, że przed wyjazdem na wakacje odpowiedź na każde pytanie "czy bierzemy ze sobą" odpowiedź brzmi "tak". dodatkowa przestrzeń pod podłogą też jest super.
Nie przyciemniam szyb, Duże powierzchnie szyb, też duża szyba w tylnej klapie to wszystko co powoduje, że tu nie można złego słowa powiedzieć.
Na dzisiejsze czasy konsola jest trochę archaiczna, a liczniki analogowe nie są topowy osiągnięciem, ale możliwość "wbicia" numery tel z klawiatury bez szukania opcji, kręcenia pokrętłami i korzystania z innych pseudo udogodnień jest dla mnie super. Reszta? cóż szmerki bajerki nie są mi potrzebne. Premium sound gra jak trzeba, polecam go uzupełnić o jakąś skrzynię z bassem i jest lepiej niż bardzo dobrze.
Tu jest lepiej niż dobrze.
Ze wzdlędu na krótkie przełożenia skrzyni powyżej 170 przestaje być cicho, ale to nie jest auto na autostrady.
słyszałem, że części nie są tanie, ale serwisuje auto (przegląd i wymiana oleju co 10 tys) i nie miałem okazji doświadczyć kosztów napraw. Serwisuje poza ASO, u kogoś sprawdzonego, więc hamulce, filtry itp nie kosztują dużo.
W zakupie 190 tys, po osmiu latach wartość ok 40-50% zakupu, Zadowolenie z zakupu, do dzisiaj, 100%
brak takich doświadczeń
spalone sprzęgło, ale to na własne życzenie ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 215KM 158kW [l/100km]

8,2