Lista ocen Volvo XC90 II SUV 2.0 D5 225KM 165kW 2014-2016 (9) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
Hmmm, trudno go wyczuć, niekiedy dziwnie reaguje wchodzeniem na obroty przy niewielkim przyspieszaniu (np. w mieście) i ten dźwięk... Zatem dlaczego DOSKONALE? Bo jak się przejechałem paroma innymi porównywalnymi SUV-ami, z porównywalnymi silnikami (nawet V6), to doceniłem, jaki jest cichy, jego elastyczność, dynamikę i przy tym umiarkowany apetyt na paliwo. Wgrałem Polestar'a - hmmm, wydaje się dynamiczniejszy, ale sam nie wiem, czy to...
~Arek
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
Nie ma się czym czarować , silnik jest pomyłką. Powyżej 90km/h samochód ten nie jedzie. Brakuje mocy a hałas je natrętny. Wyprzedanie na polskich drogach wymaga przemyślenia czy zdążę. Zmierzyłem przyspieszenie i nie trzyma parametrów obiecanych przez producenta . Są dni gdy silnik pracuje ciszej , ale w inne dni turkoce strasznie. Słyszę go bez przerwy. Żałuję że nie wziąłem benzynowego.
~Jacek R.
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
W temacie mocy i dynamiki niczego mu nie brakuje. Przy wyprzedzaniu zero problemów, jak się spieszę łykam wszystkich... Tylko dźwięk silnika mógłby być lepszy... Ale w sumie czy dźwięk jest najistotniejszy skoro w tym samochodzie wszystko pozostałe jest 10x lepsze niż np. w BMW X5?
~maas221122
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
Miałem wątpliwości, czy 2L jednostka "da radę" z tak dużym autem. Przy bardzo spokojnym użytkowaniu - jeszcze jest OK. Przy bardziej dynamicznym użytkowaniu - robi się głośno, hałas staje się dokuczliwy. Dźwięk - przy wysokich obrotach - nazbyt uciążliwy.
~Darek
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
Dwie naprawy gwarancyjne błąd wycieraczek ,wymiana włączników i po sprawie. Wymiana klamki kierowcy. Tyle w pierwszym roku.
~mateusz
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
Silnik OK. Zaskakująco elastyczny jak na swoją pojemność. Nie wiem czy nie jest to zasługa skrzyni biegów.
~Janosik
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
Czekam tylko jak wyskoczy spod maski lub się zapali. Duża kosiarka.
~Radek Nowocin
Ekonomiczny przy dobrej elastyce
~Jon
SUV 2.0 D5 225KM 165kW
Póki co działa ale drżę.
Volvo XC90 II SUV