Ocena kierowcy - Wartburg 1.3

Wiking, 20 lat temu
Rok produkcji 1990
Wartburg 1.3 1.3 58KM 43kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Najlepsze auto w swojej klasie cenowej biorąc pod uwagę nie taki znów historyczny wiek (pewnie, że moze się uda trafić Volvo albo cuś w tej cenie ale nie w tym wieku :). Nadwozie wogóle świetne, nie takie znów brzydkie i bardzo przestronne. Prawdę mówiąc chciałbym zeby coś w tym stylu produkowano i teraz - duże kombi bez żadnych fajerwerków za przyzwoite pieniądze. Auto poradzi sobie z wyjazdem na wakacje, niekoniecznie po porządnych drogach (pólterenówka ;) a z LPG z codziennym jeżdżeniem do pracy. Kupować póki jeszcze zostały jakieś egzemplarze w miarę porządnym stanie. I po kupnie remoncik na wszelki wypadek - lepiej zrobić to wszystko od razu niż się dać potem zaskoczyć w trasie. Wychodzi taniej i szybciej.
Cichutki, ładnie się wkręca na obroty. Czasem trochę brakuje mocy ale to w końcu niecałe 60 KM
Nie sprawia kłopotów, dobrze dobrane przełożenia tylko bardzo brakuje 5tki. Czasem trochę haczy.
Auto w sumie półterenowe :) Na drodze spoko, byle nie przesadzać z prędkością bo jest "trochę" miękki.
Widoczność świetna. We wszystkie strony - mam kombi i efekt taki jak w dużym akwarium - nic nie przeszkadza.
To co trzeba pod ręką. Trochę niewygodne sterowanie wentylacją. Pozycja za kierownicą jedyna słuszna :) Na tym aucie uczyłem się jeździć i jestem przyzwyczajony. B. wygodnie.
Wentylacja super (szyberdach). Ogrzewanie zobaczymy w zimie. Szyberdach świetny - przy 100 km/h nic nie wieje, jest cicho. No chyba że jest wiatr z boku, wtedy to se człowiek nie porozmawia :)
Najchętniej dałbym 4,5 - dla kierowcy miejsca dosyć, mam 1,86 wzrostu i nie narzekam. Dla pasażerów z tyłu trochę mniej na nogi - szczególnie za mną.
Do 90 km/h świetnie. Silnik cichy i nic za bardzo nie szumi. Potem słychać szumy powietrza z zewnątrz. Do 120 km/h da się spokojnie jeździć, potem coraz głośniej.
Zużycie paliwa w trasie z załadowanym autem 6-6,5. Średnio 7,5. Napraw mało, części tanie, choć czasem lepiej kupić lepsze droższe niemieckie niż nasze zamienniki, bo te niestety się lubią rozlecieć.
Za ta cenę nie ma w mojej opinii nic lepszego jeśli szukasz przestronnego auta z dużym bagażnikiem.
Z drobiazgów to na razie pęknięty jeden gumowy wężyk i odkręcona nakrętka przy napędzie wycieraczek (szkoda że w trasie i w czasie deszczu :)
Na razie nic. I szczerze mówiąc nie spodziewam się w najbliższym czasie.
Wartburg 1.3