Warte odwiedzenia miejsca w okolicach Sarbinowa z dojazdem własnym autem

Warte odwiedzenia miejsca w okolicach Sarbinowa z dojazdem własnym autem

Podróż nad morze to okazja do wypoczynku
Podróż nad morze to okazja do wypoczynku
Źródło zdjęć: © Adobe Express | Adobe Express
26.04.2024 13:39, aktualizacja: 26.04.2024 14:43

Sarbinowo to malowniczo położona wieś letniskowa, którą co roku odwiedzają tłumy turystów. Większość z nich decyduje się na przyjazd w to miejsce własnym autem, co z kolei daje sporo możliwości w zakresie organizacji wolnego czasu. Miejscowość jest oddalona o zaledwie 7 km od Mielna, a w jej pobliżu znajdują się także inne, warte uwagi i odwiedzenia wsie oraz miasteczka, w których można przyjemnie spędzić czas, w pełni rozkoszując się urlopem w nadmorskich okolicach.

Specjalnie z myślą o zmotoryzowanych turystach, którzy planują zatrzymać się na dłużej w malowniczym Sarbinowie, przygotowaliśmy listę miejsc w okolicy, które warto odwiedzić w czasie pobytu!

Gdzie leży Sarbinowo i z czego słynie?

Sarbinowo to jedna z piękniejszych miejscowości zlokalizowanych na terenie gminy Mielno. Leży przy samym brzegu morza i słynie przede wszystkim z przepięknej plaży, która w sezonie letnim jest zapełniona turystami. W samym centrum miejscowości znajduje się neogotycki kościół z XIX w., który warto odwiedzić, jeśli interesujemy się zabytkami, a w czasie jego zwiedzania zwrócić uwagę na zdobiące go efektowne witraże. Kolejną atrakcją turystyczną Sarbinowa jest zabytkowa chałupa. Budynek pochodzi z 1804 r. i jest znakomitym przykładem dawnego budownictwa mieszkalnego tych okolic.

Ze względu na swoje atrakcyjne położenie, Sarbinowo cieszy się ogromnym zainteresowaniem w gronie współczesnych turystów. Pobyt w tym miejscu świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, które chciałyby spędzić urlop w nadmorskim kontekście, ale przy tym uniknąć tłoku i hałasu, z którego z kolei "słyną" większe, bardziej popularne, nadbałtyckie kurorty. Dodatkowym atutem jest fakt, że na terenie Sarbinowa nie brakuje opcji zakwaterowania, o czym można łatwo się przekonać, odwiedzając stronę https://www.nocowanie.pl/noclegi/sarbinowo/. Znajdują się tu aktualne oferty noclegów w Sarbinowie, które można zarezerwować online, bez wychodzenia z domu.

Zwiedzanie okolic Sarbinowa. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Przyjazd do Sarbinowa własnym autem daje szerokie możliwości w zakresie zwiedzania okolic miasteczka. Dzięki temu nie musimy ograniczać się bowiem wyłącznie do tych miejsc, do których doprowadzą nas własne nogi lub dojedziemy rowerem, lecz wyruszyć znacznie dalej i tym samym jeszcze bardziej nacieszyć się urlopem nad malowniczym Morzem Bałtyckim.

Do miejsc, do których warto się wybrać podczas pobytu w Sarbinowie, z pewnością należy pobliskie Mielno. To położone najbliżej miejscowości większe miasto, które słynie przede wszystkim ze znajdujących się na jego terenie poniemieckich bunkrów. Z Mielna można wybrać się także na spacer do Unieścia, gdzie podobno serwują jedne z najlepszych smażonych ryb w całej okolicy!

Z Sarbinowa bez problemu dojedziemy samochodem także do Koszalina – jednego z najbardziej zielonych miast w naszym kraju. Na jego terenie obecne są cztery zadbane parki, w których można spędzić wolny czas w otoczeniu zieleni, a także wiele ciekawych, wartych odwiedzenia zabytków. Jedną z największych atrakcji Koszalina jest natomiast kolej wąskotorowa, którą przejażdżka z pewnością będzie stanowiła świetne urozmaicenie zwiedzania okolicy samochodem.

Na uwagę turystów zasługuje także Darłowo. To niewielka miejscowość, która słynie przede wszystkim z jednej budowli. Mowa o Zamku Książąt Pomorskich – jedynym w Polsce gotyckim zamku, który został wybudowany na planie kwadratu. Jego wznoszenie rozpoczęto w 1352 r., a całe przedsięwzięcie trwało

ok. 20 lat, czyli mniej więcej tyle, co budowanie egipskich piramid. W czasie pobytu w Darłowie warto odwiedzić także Historyczny Park Rozrywki "Od neolitu do średniowiecza", który prezentuje codzienne życie ludzi z dawnych czasów.

Turyści, którzy w czasie urlopu pragną lepiej zadbać także o swoje zdrowie, powinni zaplanować wizytę w Dąbkach. To jedna z nadmorskich miejscowości uzdrowiskowych, która słynie z niezwykle korzystnego dla zdrowia i samopoczucia mikroklimatu. Oprócz licznych zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, na terenie Dąbek znajdują się także Jezioro Bukowo – prawdziwy raj dla wędkarzy. Ciekawostką miejscowości są natomiast budowle wzniesione metodą szachulcową, które można podziwiać w centrum Dąbek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie