Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Renault Fluence Sedan Facelifting

Lata produkcji: 2013 - 2016
Segment: Niższa klasa średnia

Kompaktowy sedan niższej klasy średniej (segment C), produkowany w latach 2009-2016. Następca modelu Megane II generacji w wersji sedan. Fluence powstał we współpracy z koreańską marką Samsung Motors (nie miał nic wspólnego z prototypem Fluence Concept z 2004 roku). Jego bliźniaczym modelem, przeznaczonym na rynek azjatycki, był Samsung SM3. Auto powstało na płycie podłogowej Renault/Nissan C, którą dzieliło m.in. z Renault Megane III i Nissanem X-Trail II. W 2012 roku Fluence został poddany face-liftingowi. Wraz z debiutem IV generacji Megane, Renault wróciło do jego wersji sedan, która zastąpiła wycofany model Fluence.

Powagosław

Jeden rzut oka na to auto i od razu można powiedzieć, że decyzja o separacji sedana i hatchbacka w modelu Megane była słuszna. Co więcej, Fluence wygląda dziś dużo ciekawiej nie tylko od swojego poprzednika, ale i bardziej prestiżowej Laguny.

~Powagosław
Luzacjusz

Pokażcie mi kompaktowego sedana, który nie przypomina „zemsty kreślarza”. Jakoś nie widzę. No, może jest parę wyjątków, ale one tylko potwierdzają regułę. A reguła jest taka, że konkurencja w tym podsegmencie jest marna jak emerytura z ZUS-u. Fluence to żaden cud, ale rywale bywają znacznie gorsi. Dlatego Renault w końcu może się coś udać.

~Luzacjusz

Dane techniczne Renault Fluence Sedan Facelifting

Podstawowe parametry Renault Fluence Sedan Facelifting
Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 5
Wymiary zewnętrzne Renault Fluence Sedan Facelifting
Długość 4622 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2037 mm
Wysokość 1479 mm
Rozstaw osi 2702 mm
Rozstaw kół - przód 1541 mm
Rozstaw kół - tył 1563 mm
Zwis przedni 911 mm
Zwis tylny 1010 mm
Wymiary bagażnika Renault Fluence Sedan Facelifting
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1530 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 496 l
Własności transportowe Renault Fluence Sedan Facelifting
Maksymalna ładowność 494 kg
Szkic techniczny Renault Fluence Sedan Facelifting

Publikacje o Renault Fluence

Newsy o Renault Fluence