Szukaj

Zużycie paliwa Hyundai Atos – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Najnowsze raporty Hyundai Atos

7,8
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Miałem najpierw pierwszego Atosa z przebiegiem 220 tys nieco zaniedbanego i bez wyposażenia. Testowałem go przez rok jeżdżąc do pracy ok 100 km dziennie. Auto jako pojazd miejski niezwykle zwrotne zrywne i parkujące na miejscu po najmniejszych autach ,za to pozycja siedzenia w pojeździe podobna do wana. Udało mi się zejść w dojeżdżaniu do pracy poniżej 5 l PB. Ale wymagało to równej jazdy nie przekraczającej 90 km/h. Wraz z całą rodzina postanowiliśmy poszukać dobrze wyposażona igielke żeby warto było zainstalować w LPG. No i mam teraz 98r ABS,klima,elektryczne szyby ,centralny zamek 116tys przebiegu i założyłem LPG. Niestety mimo wszelkich regulacji auto nigdy nie zeszło że spalaniem poniżej 6l PB a teraz poniżej 6,5 l LPG. Więc pełne spalanie tego na LPG wynosi tak: rekord na trasie to 6,3. , autostrada około 110 km/h to 8l LPG, autostrada 130 km/ h to 10 l LPG. No i spokojnie na mieście to około 9l. nie wiem czemu tamten palił mniej,może poprostu bardziej zużyty silnik był bardziej ekonomiczny. Mimo wszystko zmiany nie żałuję mam fajne podręczne ekonomiczne i niezwykle zwrotne autko . Dodam że mam też wana i miniwana ale po przysłowiowe zapałki za rogiem każdy z rodziny łapie Atosa. Dodam że jestem mechanikiem pasjonatom więc auta moje są zawsze 100% sprawne, a podane wyniki były potwierdzane wielokrotnie.
7,8
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Autko średnio oszczędne jak na 1-litrowy silnik. Nie mogę narzekać ogólnie na Atosa, choć jeśli chodzi o spalanie to wyniki rzędu 5-6 litrów w mieście można moim zdaniem włożyć między bajki. Nie jestem kierową który szarpie i żyłuje ten samochód, a normalna jazda miejska zawsze wymagała ponad 8 litrów (nawet ponad 9 zimą). Było tak od nowości i jest tak samo po 11 latach użytkowania jako pierwszy właściciel. Co do oszczędnej jazdy na trasie zgadzam się - jest możliwe uzyskać wynik rzędu 5,5 litra. Jeśli chodzi o moje użytkowanie Atosa, muszę przyznać, że jest to najczęściej jazda na krótkich dystansach rzędu 3-5km, jak to w mieście. Przy każdym uruchomieniu dochodzi jeszcze "charakterystyczne ssanie", które sprawia, że przez pierwsze minuty samochód strasznie "wyje". szczególnie zimą lepiej chwilkę zaczekać aż obroty spadną, niż palić sprzęgło przy początkowej jeździe. Myślę, że to też ma wpływ na wysokie zużycie paliwa.
6,3
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Używam go głownie do jazd po mieście: dojazdy do pracy, zakupy, dowożenie dzieci do szkoły - przeliczjąc średnio to około 800 km miesięcznie. Tankuję gaz średnio raz na 9 dni. Tak więc koszt paliwa miesięczny to około 200 zł plus co czwarte tankowanie benzyna za ok. 42 zł. Daje to ok. 240 zł miesięcznie. Zważywszy, że za 200 zł mam ogromny komfort nietłoczenia się w środkach komunikacji miejskiej, nietargania ton zakupów, nieużerania się z trójką dzieci przy każdej okazji - to komfort, jakiego nie zaznałam z żadnym innym autkiem. Uważam, że Atosik jest naprawdę super autkiem dla przeciętnego Kowalskiego - któremu nie szpan w głowie lecz pełniejsza kieszeń. Do tego dochodzi fakt odliczeń kosztów eksploatacji dzięki wciągnięciu autka do ewidencji środków trwałych firmy! Dzięki temu mam odpisy roczne eksploatacji oraz mniejsze podatki po wliczeniu kosztów tankowań oraz ewentualnych napraw. Wszystko to sprawia, że eksloatacja Atoska to czysta przyjemność. Pozdrawiam Daniela
6,2
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
ogólnie nie jest źle jak się nie grzeje za mocno to oszczędny wóz przez 11 lat napraw prawie nie było ostatnio tylko tarcze hamulcowe nowe coś tam lukas - 125zł/sztuke klocki brembo chyba za 120/para ja wlewam 0,5 butelki denaturatu na pełen bak paliwa ostatnio wyciągałem 140km/h i dałoby radę więcej ale sie prosta skonczyla sie wsiada i sie jedzie :) dobry wóz
7,3
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
a to, że mały nie znaczy że będzie palił mało, ponad 8 po mieście, mam go od listopada więc spalanie na razie zmierzone w warunkach zimowych( ogrzewanie ,grzanie tylnej szyby), czekam na wiosnę, wtedy mam nadzieję ,że spadnie chociaż do 6 l
8,0
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Zużycie paliwa jest moim zdaniem zbyt duże jak na taki samochód - 8,5 litra w mieście latem, nawet 9,5 zimą w mieście na krótkich dystansach. natomiast jazda na trasie wypada zdecydowanie lepiej - 6.0 litra nie jest rezultatem niemożliwym do osiągnięcia pod warunkiem bardzo równej jazdy bez zrywów i nagłych hamowań np. na autostradzie.
Dziennik kosztów dla Hyundai Atos
Średni koszt przejechania 100 km
45,00 zł
7,2
l/100km
Zobacz dzienniki
6,3
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Atosa można spokojnie potraktować jako wzór pojazdu ekonomicznego. Naprawy praktycznie się nie zdarzają, jedynie sprawy eksploatacyjne. Ceny części śmiesznie niskie. Duża dostępność zamienników. Wymieniałem klamkę w drzwiach - oryginał 120zł, kupiłem zamiennik za 30zł... Spalanie naprawdę przyzwoite.
5,0
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
w mieście od 5l do 6l w zależności od pory roku. Na trasie od4,5 do 6l . Ceny części są w miarę przystępne nie za drogie ale do tanich też nie należą ostanio wymieniłem komplet sprzęgła i zapłaciłem prawie 800zł
5,4
Hyundai Atos II
Hatchback 1.1 i 12V 59KM 43kW
Pali malutko, na baku (35l) można zrobić 550 km nie oszczędzając zbytnio pedału gazu, "ale nie da ukryć się, że są tacy, którym jest lepiej". Szkoda że w ofercie nie ma doładowanego silknika wysokoprężnego.
6,5
Hyundai Atos I
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
ekonomiczny samochód w mieście w zależności od pory roku i dynamiki jazdy 6-7 litrów, w trasie 5-6, części raczej dostępne i chyba po rozsądnej cenie (jeszcze żądnych poważnych napraw nie wykonywałem)
Hyundai Atos