Szukaj

Informacje o Ssangyong Musso

Lata produkcji: 1995 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Duży SUV (segment I) produkowany w latach 1993-2005. Model zaprojektowany przez Kena Greenly’ego, natomiast silniki produkowano na licencji Mercedesa. W Europie przez kilka lat oferowany był jako Daewoo Musso, pod taką nazwą był sprzedawany i produkowany w Polsce (1998-2001 w Lublinie). W 2002 roku na rynku pojawił się Musso w wersji pickup, nazwany Musso Sport (do 2005 roku). Następcą modelu jest SsangYong Rexton (a Musso Sport – Actyon Sports). Od 2008 roku Musso powstaje na licencji w rosyjskiej fabryce TagAZ, a od 2003 roku – w Iranie, w którym model produkuje firma Morattab.
czytaj więcej

Ssangyong Musso – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Ssangyong Musso

Liczba ocen: 24
Ogólna ocena
4,0 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(92%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Widoczność + Stosunek jakość/cena

Wady

- Drobne usterki - Koszty utrzymania - Wyciszenie

Wybrane oceny

3,7
~Krnąbrny rajdowiec
Standard 2.9 D 95KM 70kW
Ssangyong Musso I
Auto bardzo lubię, bo ratuje mnie w zimę z różnych opresji. Daje sobie radę w terenie, choć na poważne eskapady - za niski, za długi i za słaby. Pozwala czuć się bezpiecznie, ale potrafi też porządnie zdenerwować.
4,2
[email protected]
Standard 2.9 TD 120KM 88kW
Ssangyong Musso I
Mam auto wyprodukowane w Korei. Auto wyposażone w w niezniszczalny silnik i przeniesienie napędu ( co prawda starszego typu)na licencji Mercedesa. W moim przypadku bardzo bogate wyposażenie oraz fabryczne zabezpieczenie antykradzieżowe. Spasowanie wnętrza bardzo dobre, nic nie skrzypi(mimo skóry) ani nie stuka. Wygląd karoserii nie za bardzo nowoczesny. Ja go widzę przeważnie od środka i nie mam zastrzeżeń.
3,7
[email protected]
Standard 2.9 D 95KM 70kW
Ssangyong Musso I
Generalnie bardzo lubię ten samochó, pomimo jego średniej awaryjności. Doskonały komfort jazdy. W dalsze trasy jeżdzę też passatem z roku 2000 i szczerze powiem, że mniej zmęczony jestem po długiej trasie w Musso, chociaż passatem jest szybciej i oszczędniej...
Ssangyong Musso