Szukaj

Wadliwy czujnik zapięcia pasów.

  • Audi A4 B7
  • Autor: ~mp419b
  • Kategoria: instalacja elektryczna
Mimo, że pas kierowcy jest zapięty to przy hamowaniu kontrolka zaczyna świecić (mrugać) i co gorsza daje sygnał dźwiękowy. Zachowanie systemu jest takie jakby "widział", że ktoś siedzi, ale ma nie zapięty pas. Ale uwaga co jest najdziwniejsze to to, że gdy kierowca jest cięższy to problemu nie ma! Wydawać by się mogło, że powinno być jeszcze gorzej.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 68
Nie wystąpiła: 17

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Tak można odłączyć czujnik wadliwy niezapiecia pasa i problem znika , tylko czy to jest zgodne z przepisami . Odłączyć w skrzynce pod fotelem kierowcy ,wtyczka z przewodami białym i brązowym.
Odpowiedz
Kierowca nie ma maty zajetosci. Normalne że ktoś siedzi za kierownicą gdy auto jedzie.
Odpowiedz
Prosze o odpowiedz na [email protected]
Odpowiedz
Mam ten sam problem, ale nie wiem gdzie jest tan czujnik, w zapięciu pasa? wystarczzy tylko wymienić zapięcie pasa i bedzie dobrze?
Odpowiedz
komunikat o niezapietych pasach mozna wylaczyc Vagiem,jezeli komus to przeszkadza:)
Odpowiedz
Witam. rozwiązałem ten problem. Uwaga to nie mata "zajętości" tylko zapięcie pasów. Nie ma maty zajętości w fotelu kierowcy. koszt zapięcia pasów w Audi 280zł wymieniłem sam w 10 minut(demontaż fotela) Problem zniknał.
Odpowiedz
Mam ten sam problem. Jest to bardzo denerwujące. Pytanie: co to jest mata "zajętości" fotela i jaki jest koszt jej naprawy? Proszę o info na adres [email protected]
Odpowiedz
Masz w siedzeniu matę "zajętości" fotela, która reaguję na nacisk. Przy hamowaniu nie czuje nacisku ponieważ lekko się podnosisz (cięższy kierowca nie reaguje tak na siłę hamowania dlatego nie unosi się jego zadek razem z ciałem). Wina jest w macie. Jeśli nie jest Ci potrzebna ta funkcja, wyłącz kontrolkę Vagiem w salonie lub u kogoś kto się na tym zna.
Odpowiedz
Audi A4 B7