Szukaj

Problemy z wbijaniem biegów przy redukcji
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 136KM 100kW 1998-2001

  • Autor: Łukasz
  • Kategoria: układ napędowy
Od niedawna od jakiś 300km zaobserwowałem, że mam problemy przy np redukcji z 5 biegu na 4 bieg. Bieg czasem się blokuje tak jak by był tam bariera, a czasem wchodzi z oporem takim jak przy wrzucaniu wstecznego tylko ze większym ale po 0,5 sekundę opór ten puszcza i bieg wchodzi tak jak bym jeździł dźwignia po zębach piły ręcznej do cięcia drzewa, ale bez odgłosów zgrzytu. Przy redukcji z 5 na 4 bieg najbardziej odczuwalne jest to zjawisko. Przy większych prędkościach jest to bardziej odczuwalne niż przy mniszych. Przy redukcji z 4 na 3 jest mniej problemów ale żeby to po maśle szło to nie mogę powiedzieć.

Przy normalnym przejściu z 4 na 5 tego nie zaobserwowałem wchodzi jak po maśle. Z 3 na 4 po maśle..Jedynie z 1 na 2 jest jakiś większy opór. Natomiast mam czasem problem z wrzuceniem 1, np jadę hamuje bo widzę że samochód przede mną zahamował i się toczy i ja hamuje ledwo co się toczę chce wtedy 1 a ona nie wchodzi mogę tylko 2. - nie wiem może to normalne zachowanie że nie wolno wrzucać 1 przy lekkim toczeniu się BMW.

Proszę o pomoc spotkał się ktoś z takim problem, co tu może nie grać?

Komentarze

1 bieg podczas jazdy z umiarkowaną prędkością powinien wchodzić bez najmniejszych problemów, po to są synchronizatory w skrzyni biegów. Wymiana oleju może pomóc na pewno nie zaszkodzi, jeżeli nie wymiana to chociaż sprawdzenie czy jest go tyle ile potrzeba i ewentualne uzupełnienie. (ja wymieniłem cały, nie pomogło). W moim przypadku problemem okazała się linka sprzęgła.
Odpowiedz
Konto usunięte #1388456196
zaloze sie,ze wymiana oleju w skrzyni pomoze :)
Odpowiedz
Konto usunięte #1388456196
zaloze sie,ze wymiana oleju w skrzyni pomoze :)
Odpowiedz
BMW Seria 3 E46 Sedan