Szukaj

"przebieranie"
BMW Seria 5 E34 Touring 2.0 520i 150KM 110kW 1991-1996

  • Autor: Pozdro
  • Kategoria: inne
Witam mam problem a wiec przy dodawaniu gazu auto sie nie zbiera tylko muli tak jak by jakis gar nie chodzil po chwili to przechodzi i parska w tlumik. co to moze byc. Swiece wymienile i nadal to samo.

Komentarze

No i gitara;)W tych samochodach z doświadczenia wiem,że zawsze przy szukaniu przyczyny awarii trzeba zaczynać od najprostszych działań.
Odpowiedz
pozdro
Wymieniłem cewki i autko jak nowe :)
Odpowiedz
Prawdopodobnie jednostka ma przerwy w zapłonie,nie muszą one być regularne,czasem auto spisuje się dobrze dwa tygodnie a kilka dni przerywa i strzela w tłumik i tak w kółko.Miałem podobne objawy niedomagania silnika.Wymiana świec na dedykowane do modelu NGK nic nie pomogła.Sprawdzałem też urządzenie motronic-bez rezultatu.Przewody niskiego napięcia w porządku,ściągałem fajki z każdej cewki,były jak nowe.Okazało się po dokładnym obejrzeniu cewek że jedna z nich ma bardzo mało dostrzegalne pęknięcie,wymiana na sprawną i silnik pracuje pięknie.Koszt używanej ok 50 zł.Warto szybko zadbać o prawidłowy zapłon i spalanie by uniknąć wymiany katalizatora oraz pogorszenia właściwości oleju silnikowego przez dostawanie się niespalonego paliwa z cylindrów do skrzyni korbowej.
Odpowiedz
BMW Seria 5 E34 Touring