Szukaj

Ogrzewanie-klimatronik
Daewoo Nubira II Sedan 2.0 i 16V CDX 126KM 93kW 2002-2003

  • Autor: ramzes988
  • Kategoria: inne
Pomóżcie zdiagnozować.
Klimatronik ustawiony na "auto" silnik się nagrzewa , zaczyna lecieć ciepłe powietrze-jest ok. Silnik osiągną odpowiednią temperaturę, i po około 15-20 minutach zaczyna lecieć zimno z nawiewów-nie jest ok, temperatura ustawiona na 30 stopni ,bo przy 25-27 leci delikatnie letnie powietrze_nagrzewnica.panel sterowania klimą??
Teraz ciekawostki:
1.Po wyłączeniu trybu "auto" na klimatroniku i włączeniu nawiewu na przednią szybę grzeje znacznie dłużej ,praktycznie tylko sporadycznie przestaje grzać.
2. Kiedy przestanie grzać, sposobem na to jest wyłączenie i ponowne włączenie zapłonu.
3.Grzanie wyłącza się prawie od razu kiedy tylko spróbuję zmniejszyć temperaturę ogrzewania o 1lub 2 stopnie.Zmniejszenie siły nadmuchu wentylatora nie powoduje wyłączenia ogrzewania.
Termostat wymieniłem.Porad ,które podpowiedzą abym jeździł z ogrzewaniem na przednią szybę mam dosyć. No i czy macie namiar na mechanika z Warszawy lub okolic , który zna się na tym i potrafi pomóc. Bo nie uśmiecha mi się najpierw wymieniać nagrzewnicy, a kiedy to nie okaże się przyczyną , wybulenie kasy np. na panel sterowania klimatronikiem.

Komentarze

szandrzej
Pierwsze, co radzę to pojeździć trochę z wyłączonym radiem, bo zdarzały się przypadki, że radio się grzało, i temperatura z radia oszukiwała czujnik wewnętrznej temperatury.
Odpowiedz
Daewoo Nubira II Sedan