Szukaj

Czujnik ustawienia świateł mijania.
Honda Accord VIII

  • Autor: ~Przemol
  • Kategoria: nadwozie
Po 25 tys.km padł przedni czujnik ustawienia świateł mijania - xenony są samopoziomujące, automatycznie się ustawiają, czujniki są dwa, jeden z przodu, drugi z tyłu, reagują na zmianę obciążenia samochodu. Z tego co wiem, podobna przypadłość dotyczyła także poprzedniego modelu Accorda. Objawem tej usterki, jest praktycznie brak widoczności w czasie jazdy w nocy, bo światła świecą prosto w ziemię przed autem, jak halogeny. Wymiana oczywiście ma być w ramach gwarancji, chociaż do tej pory jeszcze nie otrzymali tej części, czekam już 4 tygodnie.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 19
Nie wystąpiła: 4

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

U mnie padł czujnik na kompie wynikło ze to ten na tylniej belce wymontowałem go całkowicie i po 3 dniach światła ustawiły się prawidłowo. Także jeżdzę baz czujnika poziomowania, nie ma błędu kompytera i na przeglądzie ustawienie świateł jest idealne
Odpowiedz
U mnie właśnie padł także jeden z czujników poziomowania świateł przednich, dotyczy to świateł mijania jak i drogowych,
Światła opadły na dół i świecą na kilka metrów przed samochód, widoczność straszna i przy szybszej jeździe bardzo niebezpieczna.
Na razie nie wiem czy to czujnik z przodu czy z tyłu, muszę wymontować obydwa i rozkręcić, bo wyczytałem, że niekiedy wystarczy przeczyścić styki w czujniku i to pomaga.
Odpowiedz
moje xenony wala za wysoko! powiedzialem na serwisie i ze maja to wyregulowac i niiby jest OK. sprawa wyglonda tak ze na malym wyboju osilepiam innych i dostaje dlugimi spowrotem :(
Odpowiedz
Nie miałem takiego problemu. 4 rok, ponad 60 tys.
Odpowiedz
Honda Accord VIII