Szukaj

Awaria wspomagania kierownicy.
Hyundai i10 I

  • Autor: ~valdemoth
  • Kategoria: układ kierowniczy
Po przebiegu auta ok 75000 (tuż po okresie 3 letniej gwarancji), stopniowo zaczęła się uaktywniać usterka wspomagania kierownicy - zapalała się kontrolka ESP, wspomaganie zupełnie przestawało działać. O ile na początku zdarzało się to rzadko, to stopniowo było coraz częstsze aż do stałego świecenia ESP i braku wspomagania.
Diagnoza serwisu Hyunadi - do wymiany cała kolumna kierownicy gdyż czujniki za to odpowiedzialne są z nią zintegrowane; koszt ok 6700 + robocizna.
Na obcojęzycznych stronach też można przeczytać o tego typu usterkach, gdzieś na polskiej stronie przeczytałem o jednym takim przypadku.
Czy ktoś wie o podobnej awarii w H i10?
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 13
Nie wystąpiła: 3

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Nie ma najmniejszego problemu. Od ręki robi to za 1500 zl warsztat w Łodzi ul Strykowska.
Odpowiedz
Można poprosić o kontakt do warsztatu
Odpowiedz
Mnie zdarzyło się to w i30. Nie mam dość siły, by prowadzić auto bez wspomagania . Awarię jako reklamację zgłosiłam do HYUNDAI Polska 29 maja 2015 r. - jest 17 lipca, wkroczył rzecznik praw konsumenta. Auto w garażu, a ja jeżdżę autobusem. Tylko ile jeszcze? Hyundai ma gdzieś klientów- zero odzewu...
Odpowiedz
to samo co wiecej wysiada wspomaganie przy temperaturze powietrza 25 C i wiecej w zimie wszystko hula
Odpowiedz
Czy komuś z Was kto ma i 10 z 2011 r. spod kolumny kierownicy wieje zimne powietrze, bo z tego co się zorientowałam nie jest to pojedynczy przypadek?
Odpowiedz
W moim 4-letnim i10 również uszkodził się układ wspomagania - w serwisie naprawa to koszt na ponad 6 tys. zł, kupiłam używane wspomaganie - koszt układu z wymianą 800 zł. po 4 miesiącach kontrolka znów się zapaliła.
Odpowiedz
Skoro wszędzie w internecie piszą o tej przypadłości w tym modelu to ja nie widzę sensu kupować używaną część. To było logiczne, ze prawdopodobieństwo identycznej usterki używanej części jest ogromne.. strata kasy, robocizna x2, ze o częściach nie wspomnę
Odpowiedz
Dzięki! Kupiłam używaną - w takiej właśnie cenie. Wymienili mi za mniej więcej połowę tej ceny. Okazało się jednak, że przekładnia kierownicza też jest do wymiany... Auto ma 4 lata i 24 tys. przebiegu. Coś nie tak chyba z całym układem kierowniczym w Hyundaiu...
Odpowiedz
używana z popularnego internetowego sewisu aukcyjnego - koszt 500 kolumna plus wymiana w ASO drugie tyle
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Hyundai i10 I
Średni koszt przejechania 100 km
38,00 zł
5,8
l/100km
Zobacz dzienniki
Hyundai i10 I