Szukaj

Tarcze hamulcowe i klocki przód
Mazda CX-5 II SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW 2017-2021

  • Autor: Łukasz
  • Kategoria: układ hamulcowy
  • usterka fabryczna
Tarcze i klocki hamulcowe do wymiany przy przebiegu 36tys z klocków przednich zostało 2mm tarcze z 28mm fabrycznych mają 26,6mm co zdaniem serwisu kwalifikuje je do wymiany. Nie wiem z czego są robione ale 36tys na tarcze to jakaś parodia klocki ok może być autem jeździ żona ale tarcze powinny wytrzymać przynajmniej 2 komplety klocków a nie wymianęprzy takim przebiegu. Dodam że koszt tarcze i klocki w ASO 2000zł
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 7
Nie wystąpiła: 6

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

hellou mazdowicze.
W moje CX-5 2.2D 175KM manual, klocki przód skończyły się na 40tyś km. Klocki i tarcze tył jak i tarcze przód skończyły się po 80tyś km. Wymieniłem na kompletne hamulce na ATE (ceramic przód) zwykłe ATE tył tarcze i klocki i powiem że jest lepiej jak na oryginale. Ciszej, reakcja na pedał jest lepsza (żwawsze hamowanie).
Dodam jeszcze, że fabryczne od nowości klocki mają blaszki przeciw-hałasowe, które mają za mało pasty ceramicznej pomiędzy. co przy przebiegu niecałe 35tyś dawało się słyszeć zwłaszcza na skręconych kołach lekko hamując. Aktualnie już 10tyś na nowych ATE i cisza! Trzymajcie się mazdowicze!
Odpowiedz
Dodam, ze poza tymi tarczami z tylu kompletnie nic sie nie dzialo, przod jeszcze fabryczne klocki i tarcze a mam juz 90tys. Podstawowy servic co 20tys. I tylko tankuje i jade, cieszac sie z przyjemnosci podrozowanie moja mazda.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam, u mnie wymiana tarcz z tylu przy przebiegu 20tys.(nie chamowaly cala powierzchnia, teraz90tys. I dalej ten sam problem). Czasem zdarza sie jak wylacze tempomat i nacisne na hamulec, ze reakcja na nacisniecie hamulca nie jest natychmiastowa tylko po chwili. Troche mnie to martwi, narazie obserwuje.
Odpowiedz
witam,
jestem użytkownikiem od nowości.
II przegląd przy 35000 km zużycie klocków 10%
awaria tylko lusterek.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Mazda CX-5 II SUV