Szukaj

Luz pedału sprzęgła w poziomie

  • Opel Astra J Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2012-2019
  • Autor: Łukasz
  • Kategoria: wnętrze
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 13 tys. km
Witam,
W mojej astrze J z ubiegłego roku występuje następujący problem. Pedał sprzęgła po dociśnięciu ma dość duży luz w poziomie.Usterka pojawiła się po ok 5.tys.km.Jako ,że auto było na gwarancji oddałem auto na serwis. Wymieniono cały zestaw pedałów. Po ok. 3 tygodniach pedał sprzęgła ponownie zaczyna mieć luz w poziomie. Miał ktoś podobnie. Czytałem ,że z tego powodu już była w 2015 organizowana akcja serwisowa. Jest tam podobno plastykowa tuleja ,która się wyrabia. Pytanie czemu tak szybko. Z góry dzięki za pomoc.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 8
Nie wystąpiła: 1

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

U mnie w Astrze 40 tyś. przebiegu , 3 lata użytkowania , rozleciał się tylni zacisk hamulca.
Odpowiedz
Miałem dokładnie taką samą usterkę w mojej astrze . Wyrabia się plastykowa tulejka -sworzeń . Wystarczy zastąpić ją metalową śrubą fi 14mm i długości 14cm ( gwintem na śrubie o dł. max 3 cm.chyba dobrze pamiętam wymiary )Tak zrobiłem w zeszłym roku i zero problemu . Zaznaczam ,że jest utrudniony dostęp ale jest to do zrobienia w domowych warunkach . Koszt 3 zł .
Odpowiedz
tomcio931
Witam, czy jest Pan w stanie sprawdzić te wymiary w jakiś sposób? U mnie pojawił się ten sam problem i chciałbym zrobić aby było dobrze :)
Odpowiedz
Opel Astra J Sedan