Szukaj

Zablokowany hamulec ręczny poprzez wadę pomocy ruszania pod górę
Renault Kadjar Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW 2015-2018

  • Autor: Krzysztof
  • Kategoria: układ hamulcowy
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 60 tys. km
Witam. Mój problem dotyczy nieprawidłowego działania hamulca ręcznego. System automatycznie zaciąga hamulec ręczny przy wyłączniku silnika. W moim przypadku od jakiegoś czasu pojawiała się sytuacja, że samochód odblokował hamulec ręczny i można było normalnie jechać, chociaż pojawiał się komunikat pojawiał się komunikat "skontroluj ruszanie pod górę" lub coś w tym stylu. Niestety ostatnio zablokował się na stałe nie mogę ruszyć samochodem do serwisu. Hamulec ręczny jest zablokowany, chociaż tym razem pojawia się komunikat "skontroluj hamulec". Teraz wchodzi w grę tylko laweta i odstawienie auta do serwisu. Ogólnie ten problem pojawiał się wcześniej ale nigdy nie blokował jazdy a komunikat znikał przy ponownym uruchomieniu auta. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Komentarze

Mam podobny problem czasami system sam załącza ręczny i nie odpuszcza . Byłem w serwisie po aktualizacj oprogramowania powinno być lepiej a nie jest .Auto jest na gwarancji będę reklamował problem .
Odpowiedz
Po co kupiłeś to francuskie gówno.
Odpowiedz
Nie laweta tylko trzeba podnieść prawe tylne koło na lewarku odkręcić i będzie dostęp do linki z metalowym uchem, którą pociągamy do siebie i hamulec odblokowany.
Odpowiedz
Minął prawie rok od usterki. Poprzednio naprawiono poprzez wymianę całego mechanizmu ale niestety znowu pojawiają się oznaki początkowego uszkodzenia. Byłem dzisiaj w serwisie Renault i powiedziano że mimo że nie upłynął rok, nie naprawią usterki w ramach gwarancji.
Odpowiedz
TYLKO SERWIS NA PACZ NA KOMENTARZE BO ZGUPIEJESZ
Odpowiedz
Renault Kadjar Crossover