Szukaj

Woda w bagażniku.
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW od 2007

  • Autor: ~Aniasz
  • Kategoria: inne
W bagażniku w miejscu na koło zapasowe zbiera się woda. Pół roku temu w ASO stwierdzili, że to źle zamocowane uszczelki wywietrzników bagażnika (są pod zderzakiem). Teraz znowu mam ten sam problem - uszczelki są całkowicie utlenione, czyli muszą być poddane jakimś czynnikom, które je niszczą - może nadmiar wody. Auto suszy się w serwisie, ja jestem wkurzona, bo pozostało mi pół roku gwarancji, a co potem... Mechanicy nie wyglądają na takich co chcą ustalić prawdziwą przyczynę tej powodzi...

Komentarze

markatan
Mam Skodę Roomster i miałem podobny problem. Okazało się , że woda przecieka pod elastycznym łączniku kablowym łączącym klapę z resztą nadwozia. Nie wiem czy taki łącznik jest również w Fabii.
Odpowiedz
Ten sam problem w mojej Fabii 1.4 16V z 2009. Wymiana sparciałych uszczelek wywietrzników bagażnika rozwiązała ten problem. W serwisie usłyszałem, że ten model tak ma.
Odpowiedz
miałem to samo Fabia II 2007r. po 2 latach eksploatacji okazało się , że sparciały uszczelki od wywietrzników bagażnika i są do wymiany (ok.360zł) w ASO w 2010r. i po wymianie od 5 lat nic się nie dzieje złego więc albo pierwsze uszczelki były kiepskiej jakości albo źle zamocowane ale stawiam raczej na ich złą jakość gdyż po wymianie jest O.K.
Odpowiedz
ja mam ten sam problem. W bagazniku - tam gdzie koło zapasowe zbiera się woda. Wczesniej tego nie było. Nie mam gwarancji. To skoda fabia 1,4 z 2007r.Pomóżcie...! Zauważyłam tylko,ze z lewej strony przy spawie,kole-wychodzi woda
Odpowiedz
Miałem ten sam problem w fabi 1,2 HTP z 2007r.Trzykrotnie w ramach gwarancji usterka była niby usuwana,lecz problem pozostał.Po gwarancji usługa kosztowała mnie 653 zł i też zero rezultatu.Prubuję sam z zastosowaniem silikonu i narazie przez 1,5 r. OK .Zobaczymy co dalej.
Odpowiedz
czeska robota Polecam ASO Częstochowa tam zrobią.
Odpowiedz
Skoda Fabia II Hatchback