Szukaj

Ściąganie w prawą stronę przy przyspieszaniu

  • Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2008-2013
  • Autor: zalamany
  • Kategoria: układ kierowniczy
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 284 tys. km
Mniej więcej od około roku mam problem ze ściąganiem w prawą stronę podczas przyspieszania (lub dynamicznego ruszania). Dając ostro gazu kierownica lekko wykręca się w prawą stronę i auto jedzie do rowu. Wydaje mi się, że defekt powstał po wpadnięciu w dziurę ale nie jestem do końca pewien, czy na 100%. Nie uwierzę, że to norma, gdyż jeździłem także O2FL z takim samym silnikiem i problem nie występował.
Zawieszenie 0 luzów (robiona kilka razy ścieżka jak i badanie techniczne do dowodu), wymienione tylne i przednie tuleje wahaczy, zmieniony prawy wahacz, 4x robiona geometria w różnych zakładach (jedyne co daje do myślenia to kąt nachylenia lewego koła ok 17min, prawego ok 55min). Sprawdzane na 2 kompletach kół. Auto było u 3 mechaników. Wszyscy 3 gdybają, że może to być wina zwrotnicy ale wymiana na własną odpowiedzialność. Zakupiłem używany oryginał zwrotnicy i obecnie czeka na wymianę.
Może miał ktoś podobny problem i chciałby podzielić się rozwiązaniem?

Komentarze

Objawy mechanizmu różnicowego, wybity swożeń, uszkodzona końcówka drążka, przypieczone łożysko.,przyczyn może być wiele.
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Średni koszt przejechania 100 km
32,00 zł
6,6
l/100km
Zobacz dzienniki
Skoda Octavia II Kombi Facelifting