Szukaj

Silnik nie chce się ponownie uruchomić

  • Skoda Octavia II
  • Autor: ~Urszula
  • Kategoria: układ wtryskowy
Szanowni Panowie Kierowcy, proszę o informację, jaka może być przyczyna, że po przejechaniu niewielkiego dystansu silnik nie uruchamia się? Rozrusznik kręci i nawet, gdy uda się skutecznie zakręcić, to zaraz gaśnie i nie wchodzi w obroty. Ponowne uruchomienie jest możliwe dopiero po odczekaniu mniej więcej 0,5 godz. i wówczas silnik zachowuje się, jak gdyby nic się nie wydarzyło. Żaden mechanik nie jest w stanie stwierdzić co jest na rzeczy, a podłączenie pod komputer nie wykrywa usterki. Reasumując nigdy nie wiem, kiedy to się może powtórzyć. Czy któryś z Panów miał tego typu doświadczenie?

Komentarze

Miałem podobnie w Seacie Toledo. Sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej. Czasami podawał temp - 40 i zalewa silnik. Po ostudzeniu odpalał bez problemu.
Odpowiedz
Sprawdz akum
Odpowiedz
Dziękuję za podpowiedzi. Czujnik wcześniej był sprawdzany i jest w porządku. Pompka benzynowa w zbiorniku została wymieniona, a problem pozostał, tylko niepotrzebne koszty. Nie wiem, co z tym immobilizerem, nie wiem, jaka może być zależność, ale sprawdzę. Każda kolejna podpowiedź, czy sugestia na wagę złota.
Odpowiedz
Może być czujnik położenia wału
Odpowiedz
moze imobilajzer
Odpowiedz
Sprawdź pompkę paliwa w zbiorniku.
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II
Średni koszt przejechania 100 km
33,33 zł
6,1
l/100km
8,0
l/100km
9,8
l/100km
Zobacz dzienniki
Skoda Octavia II