Szukaj

Klocki i tarcze.

  • Toyota Avensis III
  • Autor: ~Radek
  • Kategoria: układ hamulcowy
Witam,
Mam problem tego typu:
Kupiłem Toyotę Avensis 2009 Kombi 2.0 D4D
Po przejechaniu niespełna 12000 km okazało się że tarcze zarówno z przodu jak i z tyłu (wraz z klockami) są do wymiany. Silne wibracje przy hamowaniu, pisk i huk z kół podczas jazdy.

Po wymianie (w Toyota Katowice- uważam że serwis jest OK, bo jeździmy tam innymi Toyotkami) klocków wszystko było ok do czasu przejechania dystansu 42 000 km - tj. na tych tarczach i klockach 30 000 km.
Doszło do całkowitego zużycia klocków z tyłu - które przyniszczyły mi tarcze (nie wiem czemu - wybrałem się do serwisu jak tylko odnotowałem że coś jest nie tak). Z przodu podobna sytuacja - może troszkę lepsza.

Co to za tarcze i klocki które wytrzymują dystans 30 k km? Samochód jeździł głównie po autostradach przy nie za szybkich prędkościach. Niekiedy hamulec na trasie 200 km był używany -3, 4 razy!! Jak więc w takim tempie mogą zużywać się cześci Toyoty.
Bardzo zasmucił mnie fakt że będę musiał co 15 tysięcy ściągać koła i ręcznie sprawdzać stan klocków i tarczy - bo w inny sposób czeka mnie raz w roku rachunek na komplet systemu hamulcowego to Avensis;/
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 3
Nie wystąpiła: 1

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

W moim przypadku Avensis 2009 klocki na lewym tyle zużyły się po 15 000 km, okazało się że nadmierne zużycie było spowodowane nie odbijającym zaciskiem hamulcowym a dodatkowo zaczęło puszczać uszczelnienie od strony ręcznego ,niestety musiałem zakupić nowy zacisk ok 1000zł z wymianą w serwisie ,ale od tego czasu wymiana klocków co 40tys. z tego 70% jazdy po Poznaniu.Ps. Moim zdaniem nie warto płacić za regenerowany 700-800 zł na nieznanych podzespołach dokładając 300zł mam nowy z serwisu z gwarancją
Odpowiedz
Aby tarcze się nie wyginały należy nie hamować ostro głównie na mokrej nawierzchni. Wibracje podczas hamowania to głównie tarcze i klocki do sprawdzenia.
Odpowiedz
Jezdze bardzo duzo po gorach -przednie klocki wymienilem po 120 tys -mimo, ze zostalo jeszcze 8 mm okladziny -tyl eksploatuje dalej maja ok 8 mm -mysle , ze pokonanie 180-200tys jest mozliwe.Dodam , ze wzniesienia od 0 m npm do nawet 1500 m npm pokonuje czasem kilka razy dziennie - silinik d4d- auto z 2007.Zastanawiam sie ,co wy robicie w czasiejazdy ?
Odpowiedz
Klocki 40 tys MAX w tyle stad. Po ilu nwymieniacie tarcze/? i klocki przód
Odpowiedz
tylko klocki TEXTAR som dobre wiem bo robie od 5 tys km co miesioc do 10 tys jako jedyne starczajom super chamujom i nie latajom w zaciskach
Odpowiedz
no to umiesz jezdzić 15000 psi przebieg
Odpowiedz
w moich toyotach klocki wytrzymują do 15000 km a miałem już ich kilka - trzeba umieć jeździć
Odpowiedz
u mnie wymiana tylnych po 45 tyś, przednie jeszcze nie?
Odpowiedz
U mnie przy 30 k km musiałem wymienić tylne klocki. Przednie są oki. Zastanawiam się czy to jest normalne i czy nie powinno być to wymienione w ramach gwarancji.
Odpowiedz
Toyota Avensis III