Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Volkswagen Fox

Lata produkcji: 2004 - 2011
Segment: Auta najmniejsze

Miejski model należący do segmentu A produkowany od 2004 roku. W ofercie Volkswagena zastąpił model Lupo. Płytę podłogową (PQ24) auto dzieli m. in. z VW Polo. Od 2005 roku dostępny w uterenowionej wersji CrossFox, a od roku 2006 oferowany jest też van SpaceFox (inne nazwy: Suran, SportVan lub Fox Plus) bazujący na Foxie. W Meksyku model sprzedawano do 2009 roku jako Lupo, z powodu zbieżności nazwy auta z nazwiskiem ówczesnego prezydenta, Vincete Foxa. W latach 80. i 90. VW używał nazwy Fox w odniesieniu do kilku modeli produkowanych w Ameryce Pn. i Płd. oraz RPA.

Powagosław

Małe, niedrogie, ekonomiczne – to zalety, które muszą cechować każde udane autko miejskie. Fox ma je wszystkie. Ale nawet w maluchach mile widziana jest też odrobina stylistycznej finezji. Tej niestety w Foxie nie znajdziemy za grosz.

~Powagosław
Luzacjusz

Słyszałem, że lisy są pod ochroną i już się ich nie wystrzela po byle lasach. Fajnie. Na tego Foxa nie zapolowałbym nawet gdybym musiał iść w niedzielę, na piechotę, na kacu, w największą śnieżycę, pokłócony z żoną, na obiad do teściów. To auto jest tak nijakie, że na sam widok bardziej mnie skręca niż po eskalopkach teściowej.

~Luzacjusz

Volkswagen Fox – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Dane techniczne Volkswagen Fox

Moc silników 55–103 KM
Pojemność silników 1,0–1,6 l
Prędkość maksymalna 148–186 km/h
Przyspieszenie 0-100 10,5–17,5 s
Volkswagen Fox SpaceFox

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Volkswagen Fox
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 686
Koszt ogólny 13,57 PLN
LPG1 PLN
ON23.41 PLN
PB32.39 PLN
Wydatki serwisowe 4,65 PLN Pozostałe wydatki 3,60 PLN

Publikacje o Volkswagen Fox

Newsy o Volkswagen Fox

Volkswagen Fox