Szukaj

Informacje o Audi R8

Lata produkcji: 2006 – teraz
Segment: Auta sportowe
Samochód sportowy o nadwoziu coupe (segment G), z centralnie umieszczonym silnikiem, produkowany od 2006 roku. Przełomowy model niemieckiej marki – pierwszy jej autorstwa aspirujący do grona supersamochodów. R8, choć jest w pełni dziełem Audi, produkowany jest przez firmę quattro GmbH, wyspecjalizowaną w budowie aut wyczynowych oraz sportowych wersji (RS) seryjnych modeli Audi. R8 jest składany ręcznie – na dobę powstaje od 8 do 15 aut. Do tej pory sprzedano 25 tysięcy egzemplarzy modelu. Od 2015 roku oferowana jest druga generacja R8.
czytaj więcej
Powagosław
R8 wygląda trochę jak prototypowe, aroganckie Audi z szalonej wyścigowej gry komputerowej. I to jest komplement. Jeden z wielu, ale te inne zapewne znacie. ~Powagosław
Luzacjusz
No i orzeł wylądował. Kolana miękną, serce kołacze, oczy wyłażą z orbit jak na rozbieranych scenach z Salmą Hayek w „Desperado”. Jak żyć? ~Luzacjusz

Audi R8 – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Audi R8

Liczba ocen: 7
Ogólna ocena
3,9 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(60%)

Zalety

+ Silnik + Skrzynia biegów + Układ jezdny

Wady

- Stosunek jakość/cena - Widoczność - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

3,9
~Artur
Coupe 5.2 V10 FSI 525KM 386kW
Audi R8 I
Całokształt oceniłbym na przeciętny pomimo, że w poszczególnych kategoriach auto odebrało wysokie noty. Owszem, jazda sprawia wielką przyjemność, na co składa się moc, prowadzenie, dźwięk itd. Jednak to wciąż \"tylko\" Audi - droższy Volkswagen. Wiem, że ostatnio Audi bardzo awansowało technologicznie, że modele RS może są nawet lepsze od porównywalnych BMW M lub Mercedesów AMG i że R8 jest ukoronowaniem ostatnich lat postępu tej niemieckiej marki. Wielkim plusem jest dostępność i możliwość serwisowania w polskiej sieci. ALE: to - jak wspomniałem - tylko Audi, brakuje mu prestiżu i jest bardzo drogie. Za te pieniądze (egzemplarz, którym jeździłem był skonfigurowany za 975tys. zł.) można mieć Porsche 911 Turbo S, Ferrari F430, Lamborghini Gallardo - to prawdziwe, a nie w ubraniu Audi :)
3,6
~kondor
Coupe 4.2 V8 FSI 420KM 309kW
Audi R8 I
Mogę powiedzieć tylko jedno wspaniała zabawa podczas jazdy. Auto kompletnie niefunkcjonalne i bardzo glośne co jest jego oczywiście atutem a nie wadą. Polecam dla ludzi którzy oczekują od jazdy sam. coś więcej. Radio i CD zbyteczne z całym tym naglośnieniem B&O ponieważ z silnika płynie najpiękniejsza muzyka.
4,3
~mikolow1
Coupe 4.2 V8 FSI 420KM 309kW
Audi R8 I
Audi R8