Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Dacia Logan II Sedan Facelifting

Dacia Logan II Sedan Facelifting
Lata produkcji: 2016 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Druga, najnowsza i obecnie produkowana generacja modelu, wprowadzona na rynek w 2013 roku. Pod względem stylistycznym, model najmocniej spokrewniony jest z nieco młodszą, drugą generacją Dacii Sandero, choć widać też zapożyczenia z wcześniejszego modelu Lodgy. Logan II powstał na płycie podłogowej (Dacia M0), która jest unowocześnioną wersją konstrukcji użytej przy produkcji jego poprzednika. Po debiucie modelu podstawowego, Dacia zaprezentowała też drugą generację Logana w wersji kombi (Logan MCV). W Turcji oraz Afryce Płn. Logan II jest oferowany jako Renault Symbol.

Powagosław

Niezwykły skok jakościowy. Logan sprawia wrażenie znacznie droższego i lepszego produktu i o to dziś chodzi w tak zwanym segmencie budżetowym. Auto przestało kojarzyć się wyłącznie z taniością i wreszcie wzbudza pozytywne emocje.

~Powagosław
Luzacjusz

Pierwszy Logan wyglądał dokładnie na miarę swojej ceny: „za tyle to możesz mieć coś takiego i nie narzekaj, chyba, że wolisz na piechotę”. Teraz to co innego – Camaro z dyskontu. Ja nie kpię. Nawet jeśli coś jest tanie, niech chociaż jakoś wygląda.

~Luzacjusz

Dacia Logan II Sedan Facelifting – wybierz silnik

Dane techniczne Dacia Logan II Sedan Facelifting

Podstawowe parametry Dacia Logan II Sedan Facelifting
Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,2 m
Promień skrętu 5,6 m
Wymiary zewnętrzne Dacia Logan II Sedan Facelifting
Długość 4358 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1994 mm
Wysokość 1517 mm
Rozstaw osi 2635 mm
Rozstaw kół - przód 1496 mm
Rozstaw kół - tył 1486 mm
Zwis przedni 827 mm
Zwis tylny 896 mm
Prześwit 128 mm
Wymiary bagażnika Dacia Logan II Sedan Facelifting
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1257 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 510 l
Szkic techniczny Dacia Logan II Sedan Facelifting

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Dacia Logan II Sedan Facelifting
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 1
Koszt ogólny 53,76 PLN
PB53.76 PLN
Wydatki serwisowe 0,00 PLN Pozostałe wydatki 0,00 PLN

Autorentgen Dacia Logan II

Liczba wpisów: 5

Jakość podzespołów.

dodał: ~inż., 9 lat temu
Po 23000 km przebiegu, auto Dacia Logan z silnikiem 1,5 cdi jest w pierwszym roku po zakupie, na gwarancji i miało następujące usterki: 1. źle ustawione zbieżności kół - poprawka na autoryzowanej stacji, 2. obluzowanie zamków w drzwiach drzwi przednich i tylnych, niedomykanie drzwi po 12 tys. km 3. blokujący sie odtwarzacz płyt CD w fabrycznnie zamontowanym radio-odtwarzaczu, 4. zanik zapłonu przy sprawnym akumulatorze - awaria co tydzień, dwukrotna, 5. skrzypienie pedału gazu przy jego naciskaniu, 6. wymiana termostatu, 7. piórka wycieraczek - skrzypienie po szybie, szybkie zuzycie,...

Przebarwiający się lakier.

dodał: ~Franek z Łomży, 8 lat temu
Po trzech latach użytkowania, wystąpiły jaśniejsze plamy na lakierze pokrywy komory silnikowej i pokrywy bagażnika, w miejscach pomiędzy wzmocnieniami tych elementów (na jednowarstwowej blasze). Polerowanie mleczkiem lekko ściernym likwiduje przebarwienia na około 5 miesięcy, preparatów czyszcząco barwiących, na bazie związków chemicznych jeszcze nie stosowałem.

Układ kierowniczy, czujnik temperatury, poduszka silnika.

dodał: ~gorol, 6 lat temu
Po około 2000 strasznie wibrowała kierownica powyżej 120 km/h, próby wyważania kół nic nie dały. Serwis wymienił przekładnię szybko bez problemu, po okołu 4500 km dziwny dżwięk z przodu po prawej stronie zmiana biegu i dodanie gazu i łup, okazało się że to poduszka silnika, 40 minut usterka usunięta, po około 7000 km, na wskaźniku temperatury tylko dwie kreski mimo ciągłej jazdy, wymiana czujnika temperatury 40 minut. Zobaczymy co dalej, na razie serwis Lisowski w Krakowie działa szybko i z zadowoleniem. Radze wykupić sobie przedłużenie gwarancji o 2 latka (spać spokojnie)

Publikacje o Dacia Logan

Newsy o Dacia Logan

Dacia Logan II Sedan Facelifting
Aktualnie przeglądasz Dacia Logan II Sedan Facelifting