Szukaj

Informacje o Dacia Sandero I Stepway

Lata produkcji: 2011 – 2012
Segment: Auta małe
Pierwsza generacja modelu produkowana w latach 2008-2012. Model uzupełnił nową ofertę Dacii, zajmując miejsce obok nieco większego Logana, z którym jest spokrewniony konstrukcyjnie. Sandero powstał we współpracy Dacii z Renault (czyli właścicielem rumuńskiej marki). Auto debiutowało nawet jako Renault Sandero i pod tą nazwą sprzedawane jest do dziś w krajach Ameryki Południowej, a także m.in. w krajach Europy Wschodniej. Model został zbudowany na przedłużonej płycie podłogowej Nissan B platform. Oferowany był również w uterenowionej wersji Sandero Stepway.
czytaj więcej
Powagosław

Dacia nie musi się już wstydzić za wygląd swoich aut, a ich nabywcy nie muszą wstydzić się, że jeżdżą Dacią. Sandero to jeden z niewielu przykładów w tej klasie, gdy auto wygląda na znacznie droższe niż jest w rzeczywistości.

~Powagosław
Luzacjusz

Tak sobie myślę, że gdyby nasz wspaniały kraj wyprodukował coś na obraz i podobieństwo Dacii Sandero, wszyscy cmokalibyśmy z zachwytu. A tak mówimy: bue… Dacia. To w ramach komplementu. Bo obiektywnie to mi się średnio ten wóz podoba.

~Luzacjusz

Dacia Sandero I Stepway – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 10,7 m
Promień skrętu 5,35 m
Długość 4024 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1997 mm
Wysokość 1550 mm
Rozstaw osi 2588 mm
Rozstaw kół - przód 1494 mm
Rozstaw kół - tył 1483 mm
Zwis przedni 785 mm
Zwis tylny 652 mm
Prześwit 175 mm
Szerokość nad podłokietnikami z przodu 1414 mm
Szerokość nad podłokietnikami z tyłu 1425 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z przodu 1338 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z tyłu 1400 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1200 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 320 l
Szerokość pomiędzy nadkolami 1006 mm
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,0
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(83%)

Zalety

+ Karoseria + Silnik + Skrzynia biegów

Wady

- Wentylacja i ogrzewanie - Ergonomia - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,7
~Woronowski
Dacia Sandero I
Stepway 1.5 dCi 88KM 65kW
Samochód o interesującym wyglądzie, mało awaryjny, oszczędny przez co tani w eksploatacji. To już drugi mój samochód tej marki. Pierwszy użytkowałem przez 5 lat -przejechałem 165 tys km z dwoma wymianami, oprócz normalnych eksploatacyjnych t.j. prawa końcówka drążka i tuleje gumowe na drążku stabilizującym. Była tt Sandero Stepway z1.5 dCi z 2009 z silnikiem o mocy 68 kM. Autem tym miałem poważny wypadek w 2015 roku -wpadłem w poślizg na l€ku na suchym żwirze niedaleko żwirowni, który skończył się dachowaniem z 3 metrowej skarpy na łąkę. Z tej kolizji wyszedłem prawie bez szwanku, jedynie ze złamanym mostkiem od szarpnięcia w pasach. Policjanci z patrolu byli zaskoczeni, że o własnych siłach wyszedłem przez rozbite okno i stwierdzili ,że to przez podwyższoną kabinę i relingi dachowe. To było powodem ,że zakupiłem używane drugie takie auto o mocy silnika 88 kM, którym zrobiłem 65 tys km , a wymieniłem prawy stabilizator , tuleja gumowe drążka stabilizującego i grubszy przewód klimatyzacji, który pękł się tuż za sprężarką. Łączny przebieg tego auta-170 tys km.
4,5
~Dan
Dacia Sandero I
Stepway 1.6 84KM 62kW
Świetnie się sprawdza na lokalnych drogach. Bardzo dobry na krótkie i średnie trasy. Trudno znaleźć jakieś wady, ale trzeba mieć świadomość że to samochód nie najwyższej klasy. Przy tej cenie - SUPER Auto prezentuje się bardzo dobrze, i na początku nikt nie chciał wierzyć że to rumuński produkt.
3,7
~leśnik
Dacia Sandero I
Stepway 1.6 LPG 84KM 62kW
Fajny wygląd zewnętrzny, bardzo niskie kosztu utrzymania, bardzo ubogie wyposażenie.
Dacia Sandero I Stepway