Szukaj

Informacje o Daihatsu Cuore III

Lata produkcji: 1990 – 1994
Segment: Auta najmniejsze
Miejski samochód segmentu A, klasyfikowany również w klasie mikrovanów, produkowany od 1980 roku. Najmniejsze auto w ofercie japońskiej marki, wprowadzone jako następca dla modelu Fellow Max. Modelem przejściowym między nimi był oferowany bardzo krótko Daihatsu Max Cuore. Dotychczas powstało siedem generacji Cuore („cuore” to w jęz. włoskim „serce”), najnowsza debiutowała w 2007 roku. Na innych rynkach auto było lub jest oferowane również pod nazwami Mira (Azja) i Handi (Australia). Na licencji Daihatsu, Cuore produkowany jest w Malezji pod szyldem tamtejszej marki Perodua.
czytaj więcej
Powagosław
Specjalność zakładu Daihatsu. Japońska firma produkuje ten samochód już od prawie 30 lat! Nowy Cuore wygląda naprawdę nieźle, choć chyba za mocno kojarzy się z modelami konkurencji. ~Powagosław
Luzacjusz
Tak musi wyglądać Toyota Aygo po założeniu okularów ze zbyt grubymi szkłami. Jedna uwaga: jeśli widzisz dobrze bez tak zwanych „denek od jaboli”, nie ma sensu męczyć swojego wzroku. ~Luzacjusz

Daihatsu Cuore III – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Ogólna ocena
3,9 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Widoczność + Stosunek jakość/cena + Skrzynia biegów

Wady

- Układ jezdny - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Wyciszenie
Jak wymienić żarówki podświetlenia zegarów?
  • Daihatsu Cuore III 0.8 41KM 30kW 1990-1994
Aby wymienić podświetlenie zegarów, musimy wymontować je z deski rozdzielczej. Dużą wygodę daje demontaż kierownicy(osłona klaksonu na zatrzaski, klakson na 3 wkręty(+jeden od przewodu) krzyżak, kierownica na śrubę(klucz 19). 1. Zdemontować osłonę wnęki zegarów(2xwkręty-krzyżak) i wyciągnąć ją z zatrzasków. 2. Odkręcić 3xwkręty-krzyżak trzymające zegary. 3. Lekko wyciągnąć zegary i ręką pod deską rozdzielczą odłączyć linkę od prędkościomierza(zatrzask). 4. Wyciągnąć ostrożnie zegary z wnęki, odłączyć 2xkostki przewodów(zatrzask). Teraz możemy wymienić podświetlenie zegarów, oraz żarówki kontrolek.
Problem rozwiązany
Jak wymienić pasek alternator/pompa cieczy chłodzącej?
  • Daihatsu Cuore III 0.8 41KM 30kW 1990-1994
Jak większość czynności w tym samochodzie, tak i ta jest prosta dla kogoś kto potrafi rozróżnić klucze i śrubokręty. Aby wymienić pasek, który napędza alternator i jednocześnie pompę płynu chłodniczego, wystarczy poluzować śrubę trzymającą alternator(klucz 13) oraz śrubę trzymającą napinacz alternatora(klucz 13), alternator zsunąć jak najdalej, założyć pasek na koła, i dociągnąć alternator( następnie dokręcić śrubę) a następnie naciągnąć napinacz( i dokręcić śrubę). PS. Mi wygodnie było naciągać alternator kluczem 21 włożonym na płasko pod alternator działającego jako dźwignia.
Problem rozwiązany
Jak wymienić podświetlenie tablicy zegarów?
  • Daihatsu Cuore III 0.8 41KM 30kW 1990-1994
Aby wymienić żarówki, lub wykonać jakąkolwiek czynność z zegarami trzeba je wyjąć, jest to operacja bardzo prosta. Odkręcamy pierwszą osłonę(2 śrubki na krzyżak skierowane pionowo) wyjmujemy ją, następnie odkręcamy mocowanie zegarów(3 śrubki na krzyżak poziomo). Teraz mamy tablicę luźną, wkładamy rękę pod deskę rozdzielczą(nad pedały) odłączamy zatrzask trzymający linkę prędkościomierza, teraz już można wyjąć zegary(po częściowym wyjęciu odłączyć 2 wtyczki od kontrolek i reszty wskaźników). PS. Proponuję do wyjmowania zegarów zdjąć kierownicę, co bardzo ułatwia czynności przy zegarach :) PS2. Żarówki podświetlenia zegarów, są takie same jak żarówki świateł pozycyjnych(żarówki od kontrolek są mniejsze, nie przyglądałem się jakie)
Problem rozwiązany
Daihatsu Cuore III