Szukaj

Informacje o Honda Civic X Hatchback 5d Facelifting

Lata produkcji: 2020 – teraz
Segment: Niższa klasa średnia
Wprowadzona na rynek w roku 2017, najnowsza, dziesiąta generacja modelu jest stylistycznie oparta o zastosowane w prototypach Civic Concept (2015 r.) i Civic Hatchback Prototype (2016 r.) rozwiązania. Stał się przełomowym modelem w rodzinie: odmiana hatchback jest oferowana w tej samej wersji na najważniejszych rynkach na całym świecie, co czyni go modelem globalnym. Powstał na nowej platformie podłogowej Honda World-Compact-Car-Platform (tak jak model CR-V piątej generacji). Wersję hatchback Civica zaprojektował Daisuke Tsutamori. Auto oferowane jest także z nadwoziem typu sedan oraz coupe. W odróżnieniu od Hondy Civic poprzedniej generacji nadwozie Hondy Civic X jest dłuższe, szersze i niższe. Ma także agresywny przedni pas nadwozia z wkomponowanymi wydatnymi nadkolami oraz wyprofilowane wloty powietrza z przodu i z tylu, a także krótsze zwisy. Honda Civic X została zaprojektowana od podstaw. Dzięki lekkiej, sztywnej karoserii uzyskano obniżenie środka ciężkości. O angażujące wrażenia podczas jazdy ma zadbać nowe zawieszenie auta. Podłoga samochodu jest umieszczona niżej niż u poprzednika, a zbiornik paliwa został przeniesiony. Pozwoliło to (wraz ze zmianami w podwoziu i zawieszeniu) obniżyć środek ciężkości o 10 mm. Uzyskano również dzięki wprowadzonym modyfikacjom obniżenie pozycji z kierownicą (o 35 mm obniżono siedzisko fotela), co podczas jazdy wzmaga sportowe wrażenia.
czytaj więcej
Powagosław

Najbardziej ekspresjonistyczny kompakt na rynku. Styliści Hondy postawili na środki wyrazu, obok których trudno przejść obojętnie. Również, a może przede wszystkim dlatego: wielki plus.

 

~Powagosław
Luzacjusz

Pomieszanie Poloneza z Godzillą i jeszcze jakąś postacią z japońskiego komiksu, której nazwy nie potrafimy nawet wymówić. Sam nie wiem, co to dokładnie jest, ale z jakiegoś perwersyjnego powodu mi się podoba.

~Luzacjusz

Honda Civic X Hatchback 5d Facelifting – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 10,9 m
Długość 4518 mm
Szerokość 1799 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2076 mm
Wysokość 1434 mm
Rozstaw osi 2697 mm
Prześwit 129 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1209 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 420 l
Ogólna ocena
4,9 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Całokształt + Silnik + Skrzynia biegów

Wady

- Karoseria - Widoczność - Wyciszenie

Usterki Honda Civic X

Liczba wpisów: 3
zapalania się żółtej kontrolki: "sprawdź poziom oleju"
  • Honda Civic X Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019
  • silnik
  • 32 tys. km
Problem dotyczy zapalania się żółtej kontrolki: "sprawdź poziom oleju". Wszyscy zachwalają silnik 1.5, natomiast ja od ponad roku borykam się z nierozwiązanym problemem. Po raz pierwszy w lipcu 2018 r. po przejechaniu 9000 km, na autostradzie A4 z Krakowa do Wrocławia, przed Opolem zaświeciła się żółta kontrolka: "sprawdź poziom oleju". Zjechałem więc do serwisu Hondy w Opolu, sprawdzono i poziom był powyżej średniej, czyli OK. Panowie stwierdzili, że to nie pierwszy przypadek i to prawdopodobnie wina czujnika, oprogramowania, bądź oleju. Podobno Honda nowe auta zalewa olejem 0W20 i w upalne dni olej może się "pienić" i dawać błędne info do czujnika. Po kilku minutach ostrzeżenie już się nie pojawiło. W październiku 2018 miałem przegląd i w serwisie poinformowali, że czekają na aktualizację oprogramowania czujnika. W okresie zimowym nie działo się nic niepokojącego, natomiast w maju i czerwcu 2019 kilka razy miałem taką samą sytuację na autostradzie - żółta kontrolka: "sprawdź poziom oleju", po sprawdzeniu poziom oleju był prawidłowy. W serwisie usłyszałem ponownie, że słyszeli o tym problemie i, że Honda pracuje nad aktualizacją oprogramowania czujnika. Twierdzą, że sprawdzali czujniki i są dobre i na dzisiaj nie ma potrzeby wymieniać czujnika oleju. Uznali, że olej 0W20 jest za rzadki i w czerwcu wymieniono olej na 5W30, dając gwarancję, że przez 7-9 tys. km będzie OK. Wczoraj (1 tys. km od wymiany) znowu na autostradzie przy prędkości 150 km/h: żółta lampka” sprawdź poziomu oleju”. Na bramkach autostradowych zgasiłem na chwilkę silnik, po ponownym uruchomieniu było OK. Dalej jadąc po drogach lokalnych nie miałem problemu.
Problem rozwiązany
4 komentarze
Brzęcząca klimatyzacja
  • Honda Civic X Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019
  • układ chłodzenia
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Podczas załączenia klimatyzacji słychać jej brzęczenie wraz ze wzrostem obrotów silnika.
1 komentarz
Nie działa turbina
  • Honda Civic X Hatchback 5d Facelifting 1,5 VTEC TURBO 182KM 134kW od 2020
  • silnik
  • 52 tys. km
Nie działa turbina odloczyla się przy wstrząsach
Oczekuje na rozwiązanie
Honda Civic X Hatchback 5d Facelifting