Szukaj

Informacje o Jaguar XF II Sedan

Lata produkcji: 2015 – teraz
Segment: Wyższa klasa średnia
Wprowadzona na rynek w roku 2015, najnowsza i obecnie produkowana, druga generacja modelu (oznaczenie wewnętrzne: X260). Stylistycznie Jaguar XF II jest rozwinięciem koncepcji swojego poprzednika, choć wygląd zewnętrzny przywołuje skojarzenia z mniejszym Jaguarem XE. Od technicznej strony auto jest całkowicie nową konstrukcją, będącą swoistym, ostatecznym zakończeniem koligacji marki z Fordem. Jaguar XF powstał na nowej platformie podłogowej iQ Modular Platform. Samochód zmniejszył też odrobinę swoje wymiary – od XF pierwszej generacji jest o 7 mm krótszy oraz 3 mm niższy.
czytaj więcej
Powagosław
Widać, że Jaguar dopiero pracuje nad swoim nowym stylem, który byłby godną kontynuacją złotej ery brytyjskiej marki. Te tradycje właśnie windują oczekiwania wobec kolejnych modeli Jaguara. Czy XF może im sprostać? Na pewno bardziej niż jego poprzednik. ~Powagosław
Luzacjusz
XF w końcu ma pazury, których brakowało pierwszej generacji tego modelu. Ale nigdy nie zrozumiem, dlaczego taka marka jak Jaguar musi kopiować własne pomysły. Podobieństwo do mniejszego XE zgrzyta jak, nomen omen, kocie pazury na szkle. ~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów

Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 4
Średnica zawracania 11,6 m
Długość 4954 mm
Szerokość 1880 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2091 mm
Wysokość 1457 mm
Rozstaw osi 2960 mm
Rozstaw kół - przód 1605 mm
Rozstaw kół - tył 1594 mm
Prześwit 116 mm
Prześwit 4x4 116 mm
Odległość od siedziska przedniego do dachu 991 mm
Odległość pomiędzy siedzeniami przednimi i tylnymi 87 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 970 mm
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 540 l
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(83%)

Zalety

+ Układ jezdny + Karoseria + Wyciszenie

Wady

- Silnik - Poważne usterki - Widoczność

Wybrane oceny

4,5
~Jakub T.
Sedan 2.0 i4D 180KM 132kW
Jaguar XF II
Czuć luksus i klasę jednak jak na taką markę jest dużo niedociągnięć, które nie powinny mieć miejsca. Spasowanie materiałów na wysokim poziomie. Jednakże po dłuższym zaznajomieniu się z samochodem wiem, że gdybym teraz go zamawiał, dobrałbym go z innymi elementami. Ale jeśli ktoś chce się wyróżnić spośród wielkiej Niemieckiej trójki, to myślę, że śmiało można pomyśleć nad tym samochodem. Technologicznie (większość jako wyposażenie dodatkowe) jest prawie taki sam. Jednak tutaj niestety jest dopłata za nazwę "Jaguar". Ale na ulicy robi niemałe wrażenie.
4,9
~Tomasz
Sedan 3.0 V6 340KM 250kW
Jaguar XF II
bardzo dobre wrażenia po przejechaniu 5k (wcześniej jeździłem Saab 9.3 2009 prawie 7 lat). Jaguar XF 3.0 R-type jest fantastyczny - znakomite parametry silnika, luksusowe wnętrze (o sportowym charakterze), wyróżniający się design.
3,5
~Szymon
Sedan 2.0 i4D 180KM 132kW
Jaguar XF II
Robi wrazenie na innych kierowcach. Przyciaga spojrzenie. W srodku ubogi, w porownaniu do bmw, mercedesa czy nawet peugeota
Jaguar XF II Sedan