Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Kia Picanto II

Lata produkcji: 2011 - 2016
Segment: Auta najmniejsze

Druga generacja modelu produkowana w latach 2011-2016. Auto było większe od swojego poprzednika, zostało też odmienione pod względem stylistycznym, w myśl nowych trendów projektowych marki (przód nawiązywał do modelu Venga). Projektantami Picanto II byli Peter Schreyer, główny stylista marki oraz Park Kee-Hong i Cho Kwae-Jae. Model był spokrewniony z Hyundaiem i10, dzielił z nim m.in. płytę podłogową. Od 2015 roku Picanto II oferowano w wersji po face-liftingu. Picanto II jest jedynym modelem w swojej serii dostępnym w wersji 5- i 3-drzwiowej.

Powagosław

Kia raz jeszcze przekonuje nieprzekonanych, że dawne czasy to przeszłość, a przyszłość w projektowaniu atrakcyjnych samochodów, tak dużych, jak i małych, wygląda w koreańskiej marce ciekawie.

~Powagosław
Luzacjusz

To auto jest jak kotlet schabowy. Nic wielkiego, dość pospolite, mało oryginalne, ale każdemu zdarzyło się trafić w przydrożnej knajpie na coś, co koło schaboszczaka nawet nie leżało. Picanto smakuje dobrze, choć jest trochę przekombinowane. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ten plaster ananasa na wierzchu.

~Luzacjusz

Kia Picanto II – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Dane techniczne Kia Picanto II

Moc silników 67–85 KM
Pojemność silników 1,0–1,2 l
Prędkość maksymalna 148–175 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,4–15,4 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Kia Picanto II
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 522
Koszt ogólny 15,41 PLN
LPG12.4 PLN
PB28.1 PLN
Wydatki serwisowe 0,61 PLN Pozostałe wydatki 24,22 PLN

Publikacje o Kia Picanto

Newsy o Kia Picanto

Kia Picanto II