Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Kia Soul II

Lata produkcji: 2014 - 2016
Segment: VANy

Druga generacja modelu produkowana w latach 2014-2017. Koncepcyjnym pierwowzorem i zapowiedzią Soul II był prototyp o nazwie Track’ster zaprezentowany w roku 2012. Za projekt wersji produkcyjnej odpowiadał Peter Schreyer, szef designerów Kii i Hyundaia. Stylistycznie model stanowi kontynuację koncepcji swojego poprzednika. Jeśli chodzi o rozmiary, był on nieznacznie większy. Technicznie spokrewniony jest z drugą generacją Kii c’eed. Został zbudowany na płycie podłogowej Hyundai-Kia PB/RB Platform, którą dzielił też z Kią Venga i Hyundaiem i20. Jego następcą jest Kia Stonic.

Powagosław

Bardziej lifting niż druga generacja, ale po co naprawiać coś, co nie jest zepsute? Soul zyskał na tej ewolucji przede wszystkim dlatego, że nie zatracił swojego indywidualnego charakteru. To wciąż bardzo rozpoznawalny samochód, w pozytywnym sensie.

~Powagosław
Luzacjusz

Cały „hype” wokół Soul jest równie fajny i sympatyczny, co nieco przesadzony, by nie powiedzieć – przesłodzony. Ale wykreowanie tego pudełka w segmencie, który nie tylko trudno nazwać, ale i jeszcze do niedawna ciężko byłoby znaleźć konkurencję, było świetnym zagraniem. Jeśli samochód może być hipsterski, to ten trochę jest.

~Luzacjusz

Kia Soul II – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Kia Soul II

Ogólna ocena
4,69
Średnia dla segmentu 4,10
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(100%) NIE(0%)
ZALETY + Ergonomia + Brak drobnych usterek + Brak poważnych usterek
WADY - Silnik - Układ jezdny - Koszty utrzymania

Dane techniczne Kia Soul II

Moc silników 128–136 KM
Pojemność silników 1,6 l
Prędkość maksymalna 177–185 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,0–12,2 s

Publikacje o Kia Soul

Newsy o Kia Soul

2 pomiary
Dla Kia Soul II. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Kia Soul II