Szukaj

Informacje o Lincoln

Amerykański koncern zajmujący się produkcją luksusowych samochodów. Firmę założył Henry Leland w 1917 roku w Michigan. Niecałe pięć lat po jej powstaniu została kupiona przez Forda za 8 milionów dolarów. W aktualnej ofercie przedsiębiorstwa znajdują się dwa sedany (Continental i MKZ), trzy crossovery (MKX, MKT, MKC) i jeden SUV (Navigator). Od wielu lat Lincolny służą jako oficjalne modele, którymi jeździ prezydent USA.

Lincoln – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Lincoln

Sprawdź co kierowcy
myślą o Lincoln

Oceny Aut 78 ocen

4,0
~WR
Lincoln Navigator III
Standard 5.4 i V8 304KM 224kW
Bezpieczny i wygodny samochód. Osiągi wystarczające do sprawnego poruszania, skrzynia biegów -6 działa dobrze lecz brakuje trybu wymuszonej zmiany przełożeń. Samochód dla ludzi czujących gabaryt - trzeba umieć zaparkować i poruszać się w wąskich uliczkach. 8 pasażerów jedzie wygodnie, niestety DVD pod sufitem w europie nie działa i radio już jest archaiczne. Wysokie koszty utrzymania. Jeżeli nie ma potrzeby jeździć w 8 osób zakup pojazdu w Polsce chyba nie ma uzasadnienia. Należy sprawdzić stan podwozia. Walka z rdzą jest zawsze nierówna.
4,7
~Kiris11
Lincoln Aviator
Terenowy 4.6 i V8 32V AWD 306KM 225kW
Auto użytkuję od ok 6 miesięcy. Generalnie auto jest rewelacyjne, ergonomiczne, komfortowe. Nie mam się do czego doczepić za wyjątkiem małego bagażnika. Elektryczne regulowane fotele przednie,wentylowane i grzane, pedała hamulca i gazu również elektryczne, lusterka. Regulowane fotele z drugim rzędzie, tak że można się położyć. DVD dla dzieci czy dorosłych. Przez ten czas użytkowania przejechałem nim jakieś 8 tys km, nigdy nie stanął na drodze i odmówił posłuszeństwa. Dostęp do misy przedniego czy tylnego mostu jest dość utrudniony w celu wymiany oleju. Natomiast łatwość jest przy wymianie oleju w skrzyni i silniku.
4,9
~sajeks@o2.pl
Lincoln Town Car III
Sedan 4.6 V8 223KM 164kW
Witajcie!!! Niniejsza opinia jest oparta na moim samochodzie, i pomimo zamiłowania do amerykańskiej motoryzacji patrzę na to auto zupełnie obiektywnie, niekiedy z dystansem i respektem. Również obiektywnie je oceniam. Zawsze powtarzam- zależy na co trafisz, ale jeżeli choć trochę się znasz na samochodach i w trakcie zakupu uruchomisz wszystkie pokłady wiedzy, to nabędziesz wymarzony model i egzemplarz jak ja. Cały kraj poczciwą vectrą za nim przewędrowałem. Targały mną chwile zwątpienia,jednak znalazłem go w Rzeszowie. Czysty Carfax, jestem trzecim właścicielem. Pierwszym był Amerykanin, drugim od 2003 roku Polak, który zapewne się w Stanach dorabiał i o niego dbałj jak potrafił najlepiej. Takie właśnie czynniki zsumowały się w postać mojego Lincolna. Bryła, komfort, wygoda, ogólna prezencja auta w czerni, wzrok przechodniów, Kierowców oraz reszty kierowców (nie wszystkich) w bawarskich cudach techniki siłą rzeczy oglądających na światłach tylni zderzak w kilka sekund po moim ruszeniu, a ich starcie. Jest oczywiście kilka amerykańskich niedoróbek, które we własnym zakresie można całkowicie usunąć. Trzeba jedynie chęci i odpowiedniego nastawienia. Nagłośnienie Alpine jest celujące.