Szukaj

Informacje o Lincoln

Amerykański koncern zajmujący się produkcją luksusowych samochodów. Firmę założył Henry Leland w 1917 roku w Michigan. Niecałe pięć lat po jej powstaniu została kupiona przez Forda za 8 milionów dolarów. W aktualnej ofercie przedsiębiorstwa znajdują się dwa sedany (Continental i MKZ), trzy crossovery (MKX, MKT, MKC) i jeden SUV (Navigator). Od wielu lat Lincolny służą jako oficjalne modele, którymi jeździ prezydent USA.

Lincoln – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Lincoln

Sprawdź co kierowcy
myślą o Lincoln

Oceny Aut 72 oceny

4,9
[email protected]
Sedan 4.6 V8 223KM 164kW
Lincoln Town Car III
Witajcie!!! Niniejsza opinia jest oparta na moim samochodzie, i pomimo zamiłowania do amerykańskiej motoryzacji patrzę na to auto zupełnie obiektywnie, niekiedy z dystansem i respektem. Również obiektywnie je oceniam. Zawsze powtarzam- zależy na co trafisz, ale jeżeli choć trochę się znasz na samochodach i w trakcie zakupu uruchomisz wszystkie pokłady wiedzy, to nabędziesz wymarzony model i egzemplarz jak ja. Cały kraj poczciwą vectrą za nim przewędrowałem. Targały mną chwile zwątpienia,jednak znalazłem go w Rzeszowie. Czysty Carfax, jestem trzecim właścicielem. Pierwszym był Amerykanin, drugim od 2003 roku Polak, który zapewne się w Stanach dorabiał i o niego dbałj jak potrafił najlepiej. Takie właśnie czynniki zsumowały się w postać mojego Lincolna. Bryła, komfort, wygoda, ogólna prezencja auta w czerni, wzrok przechodniów, Kierowców oraz reszty kierowców (nie wszystkich) w bawarskich cudach techniki siłą rzeczy oglądających na światłach tylni zderzak w kilka sekund po moim ruszeniu, a ich starcie. Jest oczywiście kilka amerykańskich niedoróbek, które we własnym zakresie można całkowicie usunąć. Trzeba jedynie chęci i odpowiedniego nastawienia. Nagłośnienie Alpine jest celujące.
4,6
~Proxa
Sedan 4.6 V8 223KM 164kW
Lincoln Town Car III
Auto dobre ma swoje drobne wady ale... to auto się kocha. Z wad: często padające cewki, uszczelka kolektora pod silnikiem (dostęp) i to tyle... Zalety: Wielki krążownik, niskie spalanie (10l/100 w trasie i w mieści 14l) jak na ponad 2 tony to ładnie. Mam wersje L więc też jest spora... tak to auto niezniszczalne :) .
4,8
~bluecard88
Sedan 4.6 V8 208KM 153kW
Lincoln Town Car III
Auto zdecydowanie godne polecenia, jednak jest to naprawde samochód dużych gabarytów i wymaga przyzwyczajenia szczególnie do jady w mieście. ( słaba widoczność do tyłu) Samochód napewno nie do szybkiej jazdy, można zapomnieć o szybkim pokonywaniu zakrętów. Zawieszenie pneumatyczne jest nie wyobrażalnie komfortowe, ale przez to tracimy na prowadzeniu auta. Układ kierowniczy bardzo miękki , kierownicą może kręcić 3 latek jedną ręką. Bardzo duży bagażnik.