Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Mercedes SLK R172

Lata produkcji: 2011 - 2015
Segment: Auta sportowe
Trzecia, najnowsza i obecnie produkowana generacja modelu. Samochód debiutował na rynku w 2011 roku. Podobnie jak w przypadku jego poprzedników, znakiem rozpoznawczym SLK R172 jest składany, sztywny dach, który umożliwia transformację auta z coupe w rasowego roadstera. R172 zbudowano na zmodyfikowanej platformie podłogowej Mercedesa Klasy C, z którym dzieli również inne elementy techniczne. Pod względem stylistycznym, nowy SLK jest spokrewniony z modelem SLS. Nowym rozwiązaniem zastosowanym w R172 jest „Magic Sky Control”, opcja umożliwiająca przyciemnienie przeszklonego dachu.
Powagosław

Piękny roadster, w przypadku którego podobieństwa do diabelskiego SLR są jednocześnie błogosławieństwem i zmorą. Wygląda równie dobrze, ale tym samym więcej obiecuje niż jest w stanie osiągnąć. Oceniających go przez pryzmat SLR jest jednak na tyle niewielu, że nie ma po co rozdzierać szat.

~Powagosław
Luzacjusz

Czasem mniej znaczy więcej. Dlatego SLK wygląda lepiej od SL i to bez względu na to, czy jest, czy nie jest SLR-em dla ubogich. Zresztą – Kraków jest tylko jeden, ale we Wrocławiu też fajnie się mieszka.

~Luzacjusz

Dane techniczne Mercedes SLK R172

Moc silników 184–421 KM
Pojemność silników 1,8–5,5 l
Prędkość maksymalna 237–250 km/h
Przyspieszenie 0-100 4,6–7,3 s

Publikacje o Mercedes SLK

Newsy o Mercedes SLK

Mercedes SLK R172
Aktualnie przeglądasz Mercedes SLK R172