Szukaj

Ranking zużycia paliwa samochodów

Ranking spalania

Który samochód zużywa najmniej paliwa? A który przeciwnie – jest najbardziej paliwożerny? Spalanie to często jeden z najważniejszych parametrów, jakie bierzemy pod uwagę, kupując samochód. Trudno się dziwić – mało komu obojętne jest, jak często będzie tankował i ile pieniędzy zostawi za każdym razem na stacji paliw.

Który producent ma w swojej ofercie najbardziej ekonomiczne samochody? Które auta palą najmniej? Czy – przykładowo – poprzednia generacja modelu Toyota Yaris, którą aktualnie jeździsz, zużywa więcej czy mniej paliwa niż Suzuki Swift? A może jest to bardziej ekonomiczne auto niż Nissan Micra? Odpowiedzi na te i podobne pytania podaje ranking spalania samochodów, dostępny na AutoCentrum.

Ceny benzyny i oleju napędowego nie są bez znaczenia. To, ile paliwa przejdzie przez układ paliwowy w czasie jazdy, w połączeniu z sumaryczną ilością kilometrów, jakie pokonujemy, przekłada się na konkretne kwoty – mniejsze, bądź większe. Czy zatem w momencie, gdy ceny paliw są wysokie, nie warto szukać ekonomicznych aut? Takich, których tankowanie nie przyprawi nas o ból głowy...?

Który samochód zużywa najmniej paliwa?

W tym dziale możesz sprawdzić, jak wyniki pomiarów spalania danego auta wypadają na tle pozostałych samochodów z tego samego segmentu. Dane pochodzą z raportów spalania, zamieszczanych regularnie przez użytkowników portalu. Są to zatem informacje o realnym zużyciu paliwa przez dane auto z konkretnym silnikiem i w określonych warunkach (po mieście, na trasie, styl mieszany).

W tym dziale możesz też przeglądać wyniki naszych pomiarów spalania, zarówno dotyczące najbardziej ekonomicznych, jak i najbardziej paliwożernych samochodów, jakie mieliśmy okazję testować w naszej redakcji. W każdym przypadku sprawdzamy, ile auto pali „na setkę” – zarówno podczas jazdy na autostradzie (przy prędkościach: 90 km/h i 140 km/h), jak i po mieście (spokojna jazda i dynamiczna jazda). Dodatkowo przeprowadzamy również test spalania na zimnym silniku, mierząc zużycie paliwa po pierwszym, po drugim i po trzecim kilometrze od startu. To cenna informacja zwłaszcza dla tych, którzy pokonują autem tylko bardzo krótkie odcinki.

Ranking zużycia paliwa

Wszystkie informacje zebrane w naszym serwisie pozwalają na rzetelne porównanie spalania samochodów. Możesz zapoznać się zarówno z naszym pomiarem, jak i wynikami spalania, podanymi przez różnych niezależnych od siebie użytkowników. Stworzony na podstawie ich wpisów ranking spalania pozwala odpowiedzieć na pytanie: jakie są najbardziej ekonomiczne auta? Które modele jeżdżą na przysłowiowej „kropelce”, a które spalają niebotyczne ilości paliwa. Które auta zużywają najmniej paliwa, a które najwięcej? Te informacje przydadzą się między innymi do porównania różnych modeli przed zakupem. Warto wiedzieć, czego się spodziewać. Deklarowane przez producentów spalanie nie jest bowiem zwykle zgodne z realnymi pomiarami. Codzienne użytkowanie szybko weryfikuje bowiem wyniki zużycia paliwa. I właśnie te realne wyniki, zawarte w naszym serwisie, pozwalają określić, jakie są najbardziej ekonomiczne samochody.

Czytaj więcej