Szukaj

Ranking przyspieszenia samochodów

Ranking przyspieszenia

Które samochody są najszybsze? Ile sekund potrzebują auta kompaktowe, by rozpędzić się do 100 km/h? A który samochód z klasy wyższej ma najlepsze przyspieszenie? A może chcesz wiedzieć, czy Twój samochód przyspiesza do „setki” szybciej niż auto sąsiada? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskasz, przeglądając nasz ranking przyspieszenia.

Choć może przyspieszenie samochodu do pierwszej setki nie jest najważniejszym parametrem, gdy szukamy auta na co dzień, to oczywiście to, jak auto przyspiesza, nie jest bez znaczenia. Niezłe parametry przydają się zwłaszcza, gdy włączamy się do ruchu, zmieniamy pas lub gdy wyprzedzamy na autostradzie. Te kilka sekund ważne jest również dla niektórych kierowców, którzy lubią pochwalić się dobrym wynikiem przed kolegami. Nie chcą się przecież wstydzić, odpowiadając na pytanie: ile ma do setki? Lepiej jak to jest kilka, a nie kilkanaście sekund.

Które auto jest niepokonane podczas przyspieszenia 0-100 km/h?

W naszym rankingu przyspieszenia możesz sprawdzić, jak wyniki pomiarów przyspieszenia danego auta wypadają na tle pozostałych aut z tego samego segmentu. Czy na przykład Alfa Romeo Stelvio jest szybsza niż Porsche Macan? A może czy Seat Leon Cupra szybciej osiągnie „setkę” niż Volkswagen Golf R? Co najszybciej się rozpędza z aut miejskich? I dla którego auta z klasy wyższej sprint do setki trwa tyle co mrugnięcie okiem? Ranking przyspieszenia pozwala wyłonić najszybsze auta, które możemy spotkać na drogach.

Które samochody są najszybsze?

Nasz ranking przyspieszenia podaje trzy różne wyniki – mianowicie: 0-50 km/h i 0-100 km/h, a w przypadku niektórych modeli także pomiar od 60 do 100 km/h (na czwartym biegu).

Możesz tutaj również przeglądać wyniki naszych pomiarów najszybszych i najwolniejszych samochodów, jakie mieliśmy okazję osobiście testować. Z testów przyspieszenia dowiesz się, ile sekund potrzebuje testowany model, by rozpędzić samochód od 0 do 50 km/h i oczywiście – od 0 do 100 km/h. Podajemy też wyniki przyspieszenia 80-120 km/h. Nasz każdy pomiar przyspieszenia samochodu możesz obejrzeć w filmie, który nagrywamy dla testowanego modelu auta. Za każdym razem możesz też porównań realne osiągi z obietnicą (danymi) producenta. Czy nasz wynik pomiarów przyspieszenia 0-100 km/h będzie się bardzo różnił od tego, co deklaruje producent? Przekonasz się, oglądając nasze testy.

Producenci samochodów ciągle rywalizują ze sobą – każdy chce mieć najszybszy samochód w ofercie, który daleko w tyle zostawi auta konkurencji. Model, który dziś jest na pierwszym miejscu, niedługo może spaść na niższą pozycję. By wiedzieć, jakie są najszybsze auta, warto więc regularnie przeglądać nasz ranking przyspieszenia.

Czytaj więcej