Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Nissan Micra IV

Lata produkcji: 2010 - 2017
Segment: Auta małe

Czwarta generacja modelu (oznaczona symbolem K13) produkowana w latach 2010-2016. Koncepcyjnym pierwowzorem Micry IV był prototyp o nazwie W02A, zaprezentowany w 2009 roku. Auto zostało określone przez Nissana jako "global compact car" (produkowano go w 6 krajach i oferowano w ponad 160), również z racji większych od poprzednika rozmiarów. Micra IV została zbudowana na płycie podłogowej Nissan V Platform, którą dzielił m.in. z modelami Fiida i Note. W 2013 roku poddano ją face-liftingowi. W Indiach model był znany jako Renault Pulse, w większości krajów azjatyckich – jako Nissan March.

Powagosław

Poprzednia Micra nie była piękna, ale miała styl, który odróżniał ją od konkurencji. Nowa Micra nie jest brzydka, ale bezwolnie wtapia się w konkurencję w swojej klasie. Nawet nie próbuje się wyróżniać.

~Powagosław
Luzacjusz

Z przykrością stwierdzam, że Micra stała się autopodróbką, to znaczy podróbką samego siebie, nieudaną zresztą. To się zdarza. Nawet Marlon Brando i Miles Davis kiedyś rozmienili się na drobne. Ale Micra może nie mieć tak wiernych fanów.

~Luzacjusz

Nissan Micra IV – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Autorentgen Nissan Micra IV

Liczba wpisów: 28

Chłodzenie.

dodał: ~kamel, 6 lat temu
w micra k11 z malym silnikiem 1.0 16 v jest jeszcze drobna usterka po przejechaniu okolo 266000 dosyc czesto peka oslona przykrecona trzema srobkami tam gdzie znajduje sie termostat trzeba bardzo uwazac przy samym odkrecaniu poniewaz sroby i sama oslona z wieszch wydaja sie oki ale tak w zeczywistosci nie jest wszystko sie rozpada tak wiec uwaga!

Przecieka woda po deszczu na dywanik z przodu.

dodał: ~Arek, 9 lat temu
o tym problemie mówili już w TVN Turbo - ale nie powiedzieli którędy przecieka?! ja rozebrał układ wentylowania i nie doszedłem skąd cieknie, kapie z dolnych części nadmuchu.

Zawieszenie.

dodał: ~t, 8 lat temu
podkładki gumowe pod tylnymi sprężynami po czterech latach wytarły sie całkowicie .po konsultacjach z innymi uzytkownikami ,stwierdziłiśmy ze jest to słaby punkt wszystkich MIcr III.w dodatku w aso zalozenie nowych drogo .taniej to wychodzi w aso w niemczech .po prostu mozna tam kupić nowe gumy i zalożyc w polsce .w polskim ASO to nieosiągalne

Wycieki oleju z silnika i skrzyni biegów.

dodał: ACbot, 9 lat temu
wyciekalo mi ze skrzyni... wymienilem simeringi i po klopocie.. koszt 25pln za sztuke potrzebne sa 2 ;)

Zimny silnik Micry nieodpala po postoju.

dodał: ~Mieczysław, 8 lat temu
Problemu tego nie mogą zdiagnozowac mechanicy.Silnik Micry K1,2/80KM Przebieg 38000km.W niskiej temperaturze po dłuzszym postoju silnik nie do uruchomienia.Po kilkaqkrotnych próbach rozładowuje się akumulator.Akumulator wymieniony pół roku temu.Problem ten występuje po upływie okresu gwaarancyjnego.W okresie letnim niema problemu.Proszę o diagnozę.

Dane techniczne Nissan Micra IV

Moc silników 80–98 KM
Pojemność silników 1,2 l
Prędkość maksymalna 161–183 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,3–14,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Nissan Micra IV
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 455
Koszt ogólny 30,05 PLN
PB29.23 PLN
Wydatki serwisowe 0,21 PLN Pozostałe wydatki 7,37 PLN

Publikacje o Nissan Micra

Newsy o Nissan Micra

Nissan Micra IV