Lista ocen Alfa Romeo 146 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW 1997-2001 (49) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sławek Tczew
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Na dystansie 39.000km wymieniałem. manetkę od kierunkowskazów 50zł używane, przekaźnik ogrzewania tylnej szyby 90zł nowy, połamały sie zatrzaski od składania tylnego kanapy- nie kupiłem nowych, końcówki na wahaczach przednich, 60zł x 2 plus wymiana, kolcki hamulcowe - ceny nie pamietam, tarcze 240 komplet. Wąż od wspomagania - 60zł, pasek poprzeczny z rolką chyba 130zł.
~ziza
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Częste usterki. Co chwilę okazuje się, że coś nie działa. A to przełącznik szyby, wskaźnik paliwa, podświetlenie deski, przełączanie nawiewów, przepalona żarówka (wadliwa konstrukcja przednich lamp - urywają się zaczepy w wyniku czego drgają odbłyśniki i żarówki padają). Przednia szyba podatna na zarysowania od wycieraczki (!).
~Shyrl
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Alfy mają opinię aut psujących się. Jesli jednak dbamy o samochód będzie długo służył. Mają po prostu to do siebie że nie wybaczają błędów eksploatacyjnych. Lepiej zreperować coś szybko niż potem wymieniać dużo więcej. Niestety części dość drogie. (pasują niektóre od Fiata - taniej).
~Piotr
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
To nie prawda że Alfy się psują , jedynie częsci się szybciej zużywają , miałem spory przebieg , zrobiłem około 10 tys i nic mnie nigdy nie zawiodło , elektryka nie padła ani nic z tych rzeczy . W ciągu 1 roku wymieniłem opony , pasek i olej , świece ( 8 sztuk za 175 zł komplet ) i nic wiecej !
~RADEK
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
PRZEJECHAŁEM NIĄ 102 TYS KM I JESTEM NAPRAWDĘ ZADOWOLONY. Z WIĘKSZYCH USTEREK PADŁO MI SPRZĘGŁO PO 70 TYS. Z CIEKAWOSTEK DODAM ŻE WSZYSTKIE ŻARÓWKI OPRÓCZ TYCH W LAMPACH PRZEDNICH SĄ ORYGINALNE OD 1998 ROKU. A ILE SIĘ WIDUJE NOWYCH "WSPANIAŁYCH" GOLFÓW I PASSATÓW Z NIESPRAWNYM OŚWIETLENIEM.
~kosma
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
przejechala 352 tys km i silnik sie popsul. mimo to zawsze dowiozla mnie do domu i nawet tym razem. straszni-pe cos gruchotalo (urwal sie chyba korbowod) ale jeszcze 30km przejechalem do domu. teraz stoi juz miesiac ale dalej odpala choc strasznie cos sie tlucze :)
~jaca
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Naprawde nie ma sie do czego przyczepić. Był oczywiście fazator. Od kilku lat nie działa przełącznik otwierania szyb w prawych drzwiach. Pewnie się gdzieś kabel poluzował, ale nie naprawiam – przynajmniej nikt się szybami nie bawiJ
~Master
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
tutaj włosi sie nie popisali. Gdy ojciec go kupił i tylko wyjeżdżał z salonu juz trzeba bylo wrocić bo sie skrytka nie domykala. Problemy z przyciskami od szyb. Dosyć szybko przepalające sie zarówki od podswietlenia zegara.
~radosin@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Niestety w tej kategorii nie jest niezawodna (sparciał przewód spryskiwacza tylnej szyby, padła lampka podświetlająca wskażniki na desce, popsuł się zamek korka paliwowego). Awarie niegroźne ale upierdliwe.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 146 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
9,2
~zmotoryzowany alfiarz
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Od czasu do czsu trzeba przeczyścić silnik krokowy odpowiedzialny za kulturę pracy silnika. Urządznie firmy Porshe jest b. czułe na oczukane paliwo na polskich stacjach !!!