Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

alfa, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : w porownaniu do nissana dobrze wybiera wyboje. Wcale nie jest twarda.
Zawieszenie : Sprawdzic dokladnie przed zakupem
Inne : koniecznie egzaminer
Przesiadlem sie z primery p12 jakby nie patrzec z auta nowszego, drozszego i znajdujacego sie o klase wyzej w hierarchii, jednak roznicy nie czuje a jesli czuje cokolwiek to in minus dla nissana. Auto jest zrywne, dosyc pojemne, spora frajda z jazdy czasami przytrafiaja sie jakies male usterki ale ogolnie jest ok. Dla oszczednych polecam diesla, ceny czesci w porownaniu z moim poprzednikiem sa smiesznie niskie, zawieszenie moze i jest slabe ale wymiana calego przodu za 500zl jest smieszna. W nissanie moglem sobie pol wahacza za to kupic. Alfa to samochod o ktory trzeba dbac i wszystko robic na bierzaco. Nie mozna tutaj zapominac o wymianie oleju czy rozrzadu, jest jedna regula lepiej szybciej niz pozniej bo pozno moze byc juz za pozno ;)
Fajnie sie smiga tym autem, nie jest to demon predkosci ale rzeczywiscie jak sie go pokreci to idzie jak burza. Fajne brzmienie. Po kilku latach jazdy dieslem na czerwonym swietle wreszcie slysze tylko samochody obok:)
Za dlugi skok skrzyni. Lewarek powinien byc krotszy
Tym autem az chce sie poszalec, trzyma sie drogi jak przyklejone. Czujesz sie jakbys byl polaczony z tym autem.
Malutkie lusterka, po za tym ok. Troche brakuje mi kamery cofania ktora mialem u poprzednika.
Wszystko na swoim miejscu. Regulacja oparcia siedzen przednich powinna byc bardziej dostepna, trzeba sie dobrze wygiac zeby zlapac za pokretlo.
Nie mam zadnych zastrzezen.
Jak dla mnie bomba, miale o wiele wieksze auto a mimo wszystko miejsca mi nie brakuje.
Powyzej 170 jest glosno, przeszkadza ped powietrza.
W dwa dni po zakupie auto odwiedzilo serwis i zabralo mi 800zl ale to nie wina alfy tylko poprzedniego wlasiciela, wkoncu to samochod uzywany. Pali jak smok, ale bylem tego swiadom przed zakupem.
Uzywka z pewniej reki za 16tys. z malym przebiegiem (faktycznym a nie kreconym) to smieszna cena, za rok pewnie sprzedam za 10 bo ceny leca na leb na szyje ale coz co przezyje to moje:D
Widac jakies male problemy z elektronika np. wylaczajace sie radio, problem z podnosnikiem szyby pasazera. Ogolnie pierdoly nie zatrzymujace w drodze.
nie mam zdania za krotko smigam tym autem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]

9,5