Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

HowlingMad, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie seryjne. Naprawdę bogate, dwustrefowa klima, sterowanie radiem z kierownicy, ABS, ASR z możliwością wyłączenia, lampy przeciwmgielne przód, skórzana kierownica i mieszek dźwigni zmiany biegów, komputer pokładowy, 6 poduszek powietrznych w standardzie. Lista jest długa i wymieniać można bez końca :)
Układ elektryczny : Padł akumulator. Ale to akurat nie wina samochodu.
Zawieszenie : Po rocznej jeździe po polskich drogach coś jakby zaczyna skrzypieć...
Auto jako całość - moja ocena jest wzorowa, bo nie wybrałbym żadnego innego auta za tą cenę.
Silnik jak to w Alfie - dynamiczny i miły dla ucha. Zapas mocy wystarcza do wyprzedzania i pozwala na zostawienie w tyle na światłach wielu aut.
Skrzynia w Alfie sprawuje się bardzo dobrze, pozwala na precyzyjną i dynamiczną zmianę biegów, aczkolwiek trzeba nią operować z dbałością o prowadzenie, ponieważ potrafi zazgrzytać przy nieumiejętnym poprowadzeniu gałki.
Świetny. Prowadzenie to czysta poezja, naprawdę czuć idealnie samochód, niestraszne mu żadne manewry nawet gwałtowne i szybkie.
I tutaj bez zastrzeżeń. Widoczność do tyłu bardzo dobra, do przodu też, nigdy nie miałem z tym problemów. W porównaniu do innych aut które prowadziłem - naprawdę najlepsze odczucia w tym względzie.
W poprzednich generacjach Alf ergonomia raczej kulała - były to typowe surowe sportowe auta. Teraz jest znacznie lepiej - oczywiście z tyłu miejsca mało, ale przód jest bardzo dobrze pomyślany i kierowca ma świetną pozycję za kierownicą a i pasażer z przodu nie ma co narzekać na brak przestrzeni.
Idealna. Powietrze nagrzewa się bardzo szybko, więc mroźne zimy mi nie straszne. Klimatyzacja też działa bez zarzutu, w zeszłe upalne lato chłodziło aż miło.
Przestrzeni jest dość, przynajmniej z przodu. Za to z tyłu ciasnawo, ale mnie się tam nigdy nie zdarza podróżować więc nie narzekam.
W czasie szybkiej jazdy wyciszenie mogłoby być lepsze - ale jak na ten segment jest i tak bardzo dobrze i nie ma co narzekać. Na autostradzie nie trzeba włączać radia na full żeby było je słychać.
Cóż, Alfa ma apetyt na benzynę. Ale wynagradza to w każdym innym względzie, więc można przeboleć szybko znikające litry z baku.
Zdecydowanie opłacalna inwestycja dla kogoś kto ma zacięcie sportowe. Nie jest to nudny hatchback!
Póki co Alfa nie zawiodła mnie ani razu więc tutaj ocena będzie maksymalna, nie dał się we znaki ani jeden szczegół.
Brak poważnych usterek - ocena wzorowa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]

8,1