Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

ATLANTIS, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przyznam, że kupiłem to auto tylko za wygląd, ale tak wysokiej klasy i trwałego materiału tapicerskiego to jeszcze nie spotkałem w żadnym aucie!
Inne : zawias klamki zewnętrznej - źle dobrany stop - lubi się łamać
Układ elektryczny : często spalają się żarówki
Znakomicie wyposażone auto, wszystko pod ręką, za taką cenę wśród używek nie ma sobie równych...pod wieloma względami: -atrakcyjny design -znakomite prowadzenie -wygodny i ergonomiczny -wysokiej klasy materiały tapicerskie, po 8 latach ani śladu przetarć !! -budzi skrajne emocje: przyciąga wodzący wzrok kobiet, a faceci na światłach od razu chcą się ścigać - gdy kupiłem swoją alficzkę - od razu się ożeniłem :)) Pomimo, że psują się drobiazgi, daję wysokie noty temu modelowi.
Na początku standard, ale po wkręceniu na ponad 5000 obrotów zachowuje się jak rasowe sportowe auto, ponadto silnik pracuje bez zarzutu, równo, jak na ten rocznik bezawaryjny.
Wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem - to rozumiem - przypadłość wielu samochodów, ale czasem jedynka również nie wskakuje, czasem rwie przy zmianie biegów - daleko do doskonałości.
Znakomicie się prowadzi, system wielowahaczowego zawieszenia pracuje bez zarzutu, mam wrażenie , że jest dużo lepszy niż klasyczne rozwiązania ... Abs nie raz wyprowadził mnie z opresji...:)
Jak dla mnie wystarczy to co jest, jak ktoś jest mało bystry to może przeszkadzać mała tylna szyba ;)
Pompowany-wygodny fotel, dopasowana kierownica, podłokietniki w odpowiednim miejscu,funkcje przycisków dostępne - czego można więcej chcieć :), przejechałem jednym cięgiem 2000km i w ogóle nie czułem zmęczenia!
Zarówno klima jak i ogrzewanie działa błyskawicznie! W zimie natychmiast odszrania szyby.
Tutaj włoscy projektanci nawet się postarali, jak na tą klasę auta daję najwyższą notę.
Spodziewałem się czegoś lepszego, ale niestety słychać silnik przy przekroczeniu setki :(
Żre jakby się wściekł! Projektanci jednostki napędowej chyba w ogóle nie zwracali uwagi na zużycie paliwa...? Polecam tylko tym którzy dobrze zarabiają ;)
Jedna z najlepszych na rynku samochodowym.
Jak to włoszczzyzna...stop zawiasu klamki źle dobrany i lubi się złamać (używka-100zł i tyle samo wymiana), zepsuła mi się zapalniczka(naprawa 20zł), odpadła chromowana listwa od grilla, przycisk opuszczania szyby kierowcy (naprawa 30zł), no i mikrostyki przycisku otwierania centralnego zamka w pilocie(naprawa 50zł), poza tym ok.
Jak na 8 letnie auto - wymieniłem tylko czujnik położenia wału korbowego, ostatnio rozrząd - ale to chyba standard w każdym aucie. Z obserwacji wnioskuję , że jeśli chodzi o usterkowość lepszy jest od dużo wyższej klasy \"bawarczyków\" i \"merdoli\"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]

8,3