Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Ozdo147, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Bardzo dobra kultura pracy silnika. Bardzo ładnie wkręca się wkręca na obroty,lubi niskie ale kocha wysokie :) Dźwięk silnika boski, kto słyszał ten wie. Alfa sound :)
Skrzynia biegów bez zarzutów. Biegi wchodzą bez oporu :) Jedyne co może denerwować to to że czasami wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem :)
W mojej Alfie mam dość spore opony 215 r17 więc trzyma się asfaltu jak przyklejona. Do tego świetne wspomaganie :) Co do zawieszenia to się nie wypowiadam bo w swojej mam obniżone i nie wiem jak działa seryjne.
Co do widoczności nie jest źle. Do tyłu kiepsko. Dosyć spore słupki przy przedniej szybie. Ale do widoczności też nie mogę się wypowiedzieć bo mam przyciemnione wszystkie szyby oprócz przedniej.
Większośc w tym aucie jest intuicyjna więc nie jest źle ale bez instrukcji obsługi się nie obędzie :)
Wentylacja działa dobrze, nawet bardzo dobrze w porównaniu do innych marek z tego segmentu i rocznika. Szybko ogrzewa i chłodzi :)
Z przodu sporo miejsca dla kierowcy i dla pasażera. Z tyłu jeszcze nie jechałem ale miejsca dla 5 osób wystarczy na jakąś krótszą przejażdżkę. Na dłuższą trasę najwięcej w 4 osoby. :)
Wyciszenie jak dla mnie jest świetne, ale nie których może drażnić ryk silnika powyżej 4 tys wiec ocena dobra. Do 120-30 km/h jest cicho. Pasażerowie nie widząc licznika nie odczuwają w ogóle prędkości, przy 160 km/h nie wiedzą że tyle jadą więc raczej musi by dobrze.
Jak się dusi to potrafi spalić, ale oszczędna też jest wystarczy chciec. Miasto jeżdzac łagodnie do 3 tys to kolo 9 ,trasa 6. A jak ostro to miasto 12 trasa 8-8,5. Zl
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
11,8