Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Ozdo147, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Świetne auto za rozsądną cenę. Nie wiem czy jest lepsze auto w tym segmencie w tym roczniku.
Slnik oceniam doskonale. Twin spark lubie niskie obroty ale kocha wysokie. Ten kto usłyszy dzwięk tego silnika od razu sie zakocha, wiadomo alfa sound.
Skrzynia działa dobrze. Biegi gładko wchodzą. Jedynie może przeszkadzac za długie wbijanie biegów jesli ktos mysli ze to auto sportowe :) Ogólnie nie ma problemów.
Prowadzi się doskonale. Wspomaganie super. Trzymanie super szczególnie w skórzanej kierownicy. O zawieszenie powiedziec za dużo nie mogę ponieważ mam obniżone, ale seryjne jest dobre i długo współpracuje jeśli ktoś nie hasa po lasach :)
Widocznośc w miarę. Z tyłu dosyc kiepsko. Przeszkadzac mogą tez szerokie słupki od przedniej szyby.
Ogolnie wszystko robi sie intuicyjnie chociaz nie obejdzie się bez instrukcji przy obsłudze radia. Reszta ok.
Wentylacja działa dobrze. szybko grzeje i chłodzi. Ogólnie nic do zarzucenia i nic do chwalenia.
Krótka podróż w pięc osob bedzię wygodna.W cztery osoby można już się wybrac w dalszą podróż bez problemu. Kierowca ma dużo miejsca.
Według mnie jest świetnie wyciszony. Pasażerowie jadąc 170 km/h nie czuję tego ze tyle jadą. no i wiadomo jak sie bedzie krecic do 6000 obrotów to wiadomo ze bedzie głośno, chociaż ten kto tego sprobuje bedzie chciał więcej :):P
Jest nieźle. Przy ekonomicznej jeździe trasa kolo 6 litrów, miasto 8,5 litra. Przy normalnej trasa 7-8,miasto 10. Przy dynamicznej wiadomo. Złośliwi twierdzą że spalanie wzrasta o litr na każde 10 km/h (120km/h - 12 l):P
Super jakośc - dobra cena :)
daje ocene dobra ponieważ spaliła mi sie zarówka postojowa z przodu :)
żadnych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]