Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

mtrans, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Jak na razie nie mam powodów do narzekania, za to mam wiele powodów do zadowolenia: ładny wygląd, znakomity silnik i zawieszenie. Na polskich drogach niewiele jest samochodów mogących rywalizować z AR pod względem przyśpieszenia i prędkości maks. Auto bez problemu rozpędza się ponad 200km/h. Osobiście rozwinąłem juz prędkość 220km/h, ale na pewno przyczyniła sie do tego beznyna 98
Silnik pracuje doskonale, jest bardzo elastyczny i zapewnia dobre przyspieszenia. Spokojnie kręci sie do 6-7 tys obrotów, co daje mu dużą przewagę nad innymi pojazdami. Bez problemu można osiągnąć prędkość ponad 200km/h. Osobiście jechałem już 215km/h. Leję benzynę 87 oktan, jest droga ale silnik pracuje nieporównywalnie lepiej. Niestety to pierwszy mój samochód, w którym tak często sprawdzam poziom oleju, zdarzyło się, że po dynamicznym przejechaniu 900km (spieszyłem się) dolałem 0,7 oleju.
biegi wchodzą miękko i dokładnie. zdarza się, że przy właczaniu wtsecznego biegu musze ponownie włączyć sprzęgło.
auto fantastycznie sie prowadzi, pod tym względem ma niewielką konkurencję
nie mam zastrzeżeń
Przednie fotele są rewelacyjne, pewnie z uwagi na bardzo dobre boczne trzymanie. Fotel kierowcy dodatkowo posiada regulację oparcia na wysokości ledźwi co jest barzdo przydatne. Dłuższe trasy nie są męczące. Każdemu polecam tempomat.
Dwustrefowa klimatyzacja pracuje wydajnie i szybko schładza wnętrze. Atutem jest kanał nawiewowy dla pasażerów z tyłu
Z przodu bardzo dobrze, ale i z tyłu mozna wytrzymać
Po zakupie auta spodziewałem sie dużo głośniejszej pracy silnika, ale miło sie rozczarowałem. Silnik jest daje o sobie znać przy obrotach >6 tys, ale to już oznacza jazdę w sportowym stylu
Poprzednio miałem Honde Civic i róznica w żuzyciu paliwa jest ogromna. Części do AR są drogie, jednak na razie moje wydatki dotyczą wyłacznie kosztów przeglądów serwisowych i materaiałów eksploatacyjnych.
Auto niestety jak na swoją wielkość i segment rynku nie jest tanie, nawet stosunkowo drogiego Golfa można nabyć za dużo mniejsze pieniądze. Jednak wygląd auta, zarówno z zewnątrz i wewnątrz, wrażenia z jazdy i przyjemność prowadzenia AR są niepowtarzalne. Inni kierowcy z respektem i zazdrością (te ciągłe wyścigi mające udowodnić, że ktoś ma równie szybki samochód). Powtórzę za moim znajomym (też ma AR), że Alfą się jeździ a powozić mozna się róznego rodzaju Golfami, Corolkami, Peugeotami, Renówkami itp.
Do tej pory nie miałem żadnych awarii. Wymieniłem żarówkę świateł pozycyjnych - drobiazg ale kosztował 30zł. Przy jeździe po dużych nierównościach i dziurach czasami słychać poskrzypywania deski rozdielczej.
brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]