Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

cesspit, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Auto ma bardzo niskie zawieszenie więc łatwo o jakiś defekt. Każda większa dziura na drodze stwarza ryzyko wizyty u mechanika...
Główna zaleta AR 147. Drzemie w nim duża moc.
Często miałem duże problemy z wrzucaniem biegu wstecznego. Trzeba było próbować do skutku, nawet po kilka razy...
Prowadzi się nieźle. System kontroli trakcji działa wręcz rewelacyjnie. Jedynym mankamentem jest duży promień skrętu (jak na tak mały samochód)
Ogólnie jest nieźle (szczególnie z przodu). Jednakże wystarczą dwie osoby na tylnich siedzeniach, aby całkowicie zasłonić widoczność w trakcie np. cofania. Po prostu szyba tylnia jest bardzo mała..
Wysoka jakość połączona z całkiem niezłą funkcjonalnością;) Jedyny minus - elektrycznie otwierane szyby często blokują się przy niskich temperaturach.
Klimatyzacja to podstawa. Bez niej samochód ogrzewa się blisko 15 minut.
Sportowy typ, więc nie należy się spodziewać komfortu z tyłu.
Lubię pracujący głośno silnik;)
Silnik super, ale te wymagania... Średnie spalanie na dłuższej trasie (Katowice - Warszawa) na poziomie ponad 11 litrów na 100 km
Pytanie: co jest drobiazgiem? Dla tego samochodu każda mała usterka to koszt rzędu 1000 PLN.
Tragedia. Kupiłem nowy pojazd. Po roku go sprzedałem. W tym czasie miałem: wymieniane wahacze przednie, stabilizator (2x), WSZYSTKIE 4 czujniki przy kołach (co powodowało że ESP i ABS nie funksjonowały jak należy), uporczywe skrzypienie z tyłu (serwisowany salon nie potrafił usunąć tego problemu)...itd. Każdy z tych defektów pojawiał się osobno i 1/6 roku samochód spędził w warsztacie.... Nigdy nie spotkałem tak awaryjnego samochodu!
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
10,7