Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Shaman shm1@op.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
To że jest piękny to jedno, a to że jest badziewny to drugie. Moje uśmieszki przy komentowaniu wynikają z tego, że udało mi się sprzedać to padło :D
Super silnik, mocny dół, elastyczny fajnie brzmi i przyspiesza. Szkoda ze przy 58000 km nie wytrzymał pasek i szlag trafił całą głowicę :-)
Selespeed - bardzo dziwaczna, raz cieszy a raz wkurza. Nie miałem z nią kłopotów ale się bałem że się zepsuje bo innym sie psuła...
Cieszy zachowanie autka na drodze, na zakrentach tez poprawnie. Zawieszenie zużywa się na 20 tys km i połowa jest już do wymiany ;p
Do przodu cacy, do tyłu gorzej ale nie ma problemów
Wszystko jak należy.
Działa dobrze. Przy wielkim upale i długiej jeździe cieknie jakaś woda pod nogi kierowcy (pewnie ze skraplacza czy jak to sie tam nazywa)
Z przodu bajka, z tyłu gorzej. 3D
Nie narzekałem. Nadkola wyłożone jakimś filcem... ciekawie wyglada na nich rozchlapana kupa krowia (nie wiem gdzie ją załapałem)
Miasto 11-12, trasa 8-9 zastrzegam że nóżkę mam troszkę ciężką.
To moja druga alfa w życiu, następnej już nie bedzię, psikro mi...
Psuło się wszystko. Manetki do zmiany biegów w kierownicy, przełączniki do podnoszenia szyb. Jakieś coś (elektronika) co unieruchomiło mi samochód i powiedziało że wszystko jest zepsute. Reczny hamulec w zimie zamarza, kontrola trakcji czasem się wyłącza i wskazuje błąd. CD nie chce wyjechać z radia :-)
Załamka totalna! Zawieszenie wymieniane 3 razy dla 60.000km!!! Cały czas coś stuka, puka. Silnik sie rozpadł (pasek) naprawa całej głowicy. Akumulator sie skonczył po 2,5 latach. Rdzewieje po 3 latach, o tłumiku nie wspomne. Żre olej jak lokomotywa. :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW [l/100km]

10,2