Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Silnik 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Wygoda, kultura pracy, wygląd i piękne wykonanie w środku no i te zegary które są tak fajne, że odciągają od drogi :)
Jeżeli kupimy zadbany egzemplarz i będziemy jeździć z rozsądkiem jak na diesle przystało i na zimnym nie będziemy dawać po garach to nam się odwdzięczy i będzie niesamowicie żywotny i będzie się uśmiechał do nas.
Niezbyt mogę się wypowiedzieć, wydaje mi się, że nie ma żadnych problemów choć wiem, że jest to skomplikowana konstrukcja ..
Nawet w Polsce jeżeli będziemy mieć przyzwoity profil opon to będzie się jeździć jak po maśle. Zdecydowanie największa zaleta AR
Całkiem spoko, nie sprawia problemów. Mam 185 cm i wrażliwe oczy a pomimo tego nie mam większych zastrzeżeń
Cud, miód i malina. Najlepszy i najwygodniejszy samochód na świecie pod tym względem nie ma sobie równych, choć ta przestrzeń ..
No cóż nie powala ale chyba wymagam zbyt wiele .. poza tym to diesel więc w zimę sam wiesz jak jest ! :D A w lato jest spoko, dałbym 4/10 gdyby w zimę dawał sobie lepiej radę.
Z tyłu masakra (wersja 4 drzwiowa) ale bywało gorzej np: Chevrolet Kalos gdzie nogi wbijały mi się w żebra. Jednak dla dzieci myślę, że jest wystarczająco.. Z przodu fajnie ale dopiero po cofnięciu fotela kosztem przestrzeni z tyłu. Ogólnie dla większych osób z brzuszkiem, czy mocno umięśnionych czasem może wydać się o drobinę ciasno :(
Słabo ale chyba jestem przewrażliwiony bo inni mówią że nie jest AŻ tak źle.
Wszystko zależy od tego w jakim stanie go kupiliśmy oraz w jaki sposób nim jeździmy i jak go ekploatujemy. Jeżeli jesteśmy nie doświadczeni, nie jesteśmy cierpliwi względem diesla i jeździmy nim jak młody szatan z BMW to od razu oddaj na żyletki bo przekroczysz trzy krotnie cenę samochodu. Jak dbasz tak masz, ja się starałem ale nie miałem wybitnego doświadczenia więc na początku wylewałem pieniądze z portfela i myślałem, że ta rzeka nie ma końca. Dopiero po jakimś czasie kiedy wczułem się w ten samochód i stałem się z nim jednością zmienił się w niezniszczalny i nie do zajechania wóz.
Elektronika i jeszcze raz elektronika w moim przypadku..
Nic poza zawieszeniem ale to dlatego że jeździłem na 17" po polskich kochanych drogach, gdy zmieniłem profil wszystko się unormowało i przestało mi dokuczać więc to była ewidentnie moja wina a nie samochodu. Pragnę przypomnieć że 1.9 JTD jest niesamowicie żywotny i chyba nigdy go nie zajadę, żadnych problemów!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD 140KM 103kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW