Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Kombi

zullo, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 156 I Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : ponadczasowa linia, świetnie zaprojektowane detale - klamki, lusterka, felgi
Zawieszenie : Wymiana wahaczy
Auto jakby skrojone dla mnie. Nawet po roku jazdy ciągle mam dreszczyk emocji gdy nim jeżdżę. Przepiękna linia nadwozia, styl, dobra jakość wykończenia rekompensują minusy takie jak wyższe spalanie czy ciasnawy bagażnik.
Znakomita praca, dynamiczny, ale dopiero od 3000 obr/min. Można go spokojnie kręcić do 7000 obr/min.
Precyzyjna, o krótkim skoku dźwigni. Utrzymuje dość wysokie obroty. Np. przy 120 km/h, na 5 biegu mamy 3500 obr/min.
Zawieszenie doskonale trzyma się drogi, nie będąc przy tym twarde. Bardzo szybko reaguje na ruchy kierownicą. Do maksymalnego skrętu kół mamy 2 obroty, co pozwala prowadzić auto w zakrętach nie odrywając rąk od kierownicy. Wadą jest to, że dość szybko się wybija. Ale coś za coś: albo dużo wahaczy i dobre trzymanie na drodze, albo proste, bez wielu elementów do psucia (miałem wcześniej Astrę;)). Hamulce brzytwa!!!
Wszystko dobrze widać przez szyby jak i w lusterkach, jedyny mankament to słabe światła mijania.
Znakomita pozycja za kierownicą, super wygodne fotele. Minusem są nielogicznie umieszczone niektóre przyciski i brak uchwytów na napoje.
Nawiewy działają bardzo dobrze, nic nie paruje. W zimie jest ciepło, latem klima dobrze chłodzi.
Znakomicie z przodu i z tyłu. Bagażnik jak dla mnie też wystarczający, choć jak na kombi nie jest zbyt duży.
Samochód znakomicie wytłumiony. Słychać silnik gdy kręcimy go na wysokich obrotach, ale brzmienie jego jest mega przyjemne.
Dobra cena zakupu, koszty eksploatacji w normie przy dwóch warunkach: nie w ASO i dobry mechanik, który nie krzywi się na Alfę i naprawiając nie będzie psuł. Spalanie ciut przy duże, ale spowodowane charakterystyką silnika - jazda na wysokich obrotach.
Tylko wymiana żarówek - byłoby doskonale gdyby nie były to żarówki podświetlające niektóre zegary.
Nie jest źle, ale musiałem auto doprowadzić do stanu idealnego po poprzednim właścicielu, co kosztowało mnie sporo pieniędzy, a mojego mechanika pracy;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

11,3