Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Kombi

Robert, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 156 I Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładne auto.Ale bardzo kaprysne.
Silnik : Silnik do wymiany
Zawieszenie : Zawieszenie ustawicznie , co miesiąc do naprawy.
Alfy są samochodami do sobotnio niedzielnych lansów. Jeżeli chodzi o pewność co do uzyskania celu przy jej pomocy , mam duże obawy, czy (a jestem z Krakowa..) wyjeżdżając gdzies dalej , na przykład do Białegostoku, czy dojadę... Jest bardzo wygodna, ładna , dobrze trzyma się na wszelkich zakrętach, ale to auto dla młodzieży która jeździ niewiele, a przy moim stylu życia, a jeźdżę dużo, to autko wyłącznie jako 3cie w domu, do świątecznych przejażdżek. Teraz szukam samochodu typu Subaru Forester, troche jestem zmęczony awaryjnościa tego samochodu.
Silnik ma swoisty tembr, nieraz zastanawiałem sie nad tym czy to jakis problem wewnątrz silnika , czy takie naturalne odgłosy, jednak nie w tym problem. Zamontowałem do Alfy lpg, i efekt jest taki ze nagle z dużej ilości wypitego oleju , przeobraziła sie Alfa w cos co wymaga wymiany silnika , bądź w jego kapitalny remont.Olej znikał w tempie litr na 200 km. Silnik jest chyba najsłabszą częśćią tego samochodu.
Skrzynia ok, może troche za długi lewarek , jak na auto postrzegane jako delikatnie sportowe.
Dobre twarde zawieszenie, ale i tu znów uwaga - auto nie jest na polskie drogi. W przeciągu 50000 km jaki nim przejechałem wymieniłem dużą częśc zawieszenia w alfie.
Miałem auta i gorsze i lepsze pod tym względem, to fakt że to że alfa mnie się bardzo podoba , wymusz pewne ograniczenia w widoczności.Zwłaszcza tył.
Jest ok, robiłem tym samochodem długie dystanse, i było super.
Ok
Tył bardzo ciasny, z przodu ok.
Nie powala na kolana, ale tez tak jak napisałem nie męczy na dystansach i krótkich i długich.
Przy lpg nieźle, spożycie na poziomie od 9 do 11 litrów gazu, zaznaczam może to najbardziej wynikać z tego że raczej nie wciskam gazu nadto..
Są tanie w zakupie. Serwis w średnich poziomach cen.
Jak wspomniałem, silnik do wymiany, a jak zaznaczyłem raczej jeździłem nią delikatnie. Zawieszenie wymienione. Klimatyzacja raz naprawiana.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

9,2