Lista ocen Alfa Romeo 156 I Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 2000 (6) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Jeździłem już wieloma autami, a alfa rywalizowała u mnie z laguną II i I ph II oraz audi a4 . Zanim zasiadłem do alfy, śmigałem na teście laguna II 3.0 v6 ... co mogę powiedzieć - jestem zachwycony 2 litrowym silnikiem alfy, a przeciez jest jeszcze odmiana v6... o większych pojemnościach . Myślałem, że po śmiganiu 3 litrową lalą, alfa już mnie nie zaskoczy... ale to co dzieje się powyżej 3 tys obrotów, to wrażenie, które nawet zaskoczyło...
~Leonidas
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Silnik to bardzo mocna strona Alfy ale tylko pod warunkiem że się o niego dba i dbało już wcześniej. Ogólnie mocy nigdy mu nie brakuje ale jego spalanie i drobne usterki czasami sa dokuczliwe. Wariator to bolączka tego silnika. Tak po za tym nie jest to strasznie skąplikowana konstrukcja i wiele napraw można zrobić samemu jeżeli ma sie odrobinę pojęcia i narzędzi
~Wojciech Świątek
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Silnik całkiem żwawy mimo instalacji LPG. Przy częstym przekraczaniu 4000obr./min. lubi wypić olej, po przejechaniu 12000km dolałem ok. 1,5 litra. Przy zimnym siniku (bez znaczenia zima/lato) trzeba długo kręcić rozrusznikiem do ok.5 sek nim odpali, u znajomych w 2 innych egzemplarzach jest podobnie.
~Michał
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Generalnie znajomi odradzali mi alfy, na forach przeczytac można było o awaryjności, szczególnie 2.0 ts. Póki co, nic miłego mnie nie spotkało. Jak to mówią, wszystko zależy od poprzednich właścicieli - ja trafliłem na takiego, co dbał o to autko, tak samo jak i ja :)
~Michał Wójcik
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Mógłby nie brać oleju i wariator mógłby być lepszy.
~bowker@interia.pl
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Silnik ogólnie bez zastrzeżeń ale mógłby ciszej pracować.
Alfa Romeo 156 I Kombi