Lista ocen Alfa Romeo 156 I Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 2000 (6) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Definitywnie kapitalne wrażenia . Bezpośredność i wielowahaczowe zawieszenie ( choć kosztowne ) dają taką porcję frajdy w zakrętach, że hoho . Szkoda tylko, że te polskie drogi takie połatane i podziurawione zarazem - alfa tego nie lubi ... nie mówię tego ze względu na delikatną, acz wyrafinowaną konstrukcję zawieszenia ... a raczej na delikatne podskakiwanie na nierównościach... Jednakże gdy auto jeździ poza naszymi granicami ..
~Wojciech Świątek
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Jak na samochód ze sportowym zacięciem spodziewałem się bardziej precyzyjnego układu jezdnego. W moim poprzednim samochodzie (BMW E34), mimo, że miał 11 lat więcej zawieszenie było zarówno bardziej komfortowe jak i bardziej precyzyjne. Ogólnie opinia, że należy je wymieniać co 50-60kkm jest prawdziwe. Poprzedni właściciel wymienił je przy 170000 i przy 230000 wahacze i końcówki drążków stukają.
~Michał Wójcik
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Zawieszenie pozwala na dobrych drogach jechać szybciej o nawet 20 km/h niż wskazują znaki w zakrętach. Kilka razy układ kierowniczy i hamulce uratowały mi skórę. Na autostradzie super 140- 160 a nawet więcej lekko... Zawieszenie twarde bardzo wolno trzeba jechać (30,40 kmh) po nierównych nawierzchniach i złych drogach.
~Leonidas
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Powiem tak wielowahacz ma to do siebie że jest cholernie drogi ale daje ogromny komfort na trasie i przy szybkiej jezdzie nie pływa nam auto. Po za ceną i skomplikowaną budową to minusów nie widze
~Michał
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Zawieszenie super sprawuje się w zakrętach i na równych drogach. Nie jest to auto na wioskę i tam, gdzie nie będzie nam szkoda goferka.
~bowker@interia.pl
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Bardzo dobry ale nie na nasze drogi, to jest auto do jeżdżenia po drodze a nie po dziurach i wyrwach jak na torze testowym.
Alfa Romeo 156 I Kombi